wz

lišta

NOVÉ ALBUM „ETERNAL“ VYJDE 14. SRPNA

7.5.2015

Stratovarius přerušili své rok trvající mlčení, aby ohlásili, že jsou ve studiu a pracují na novém albu. Jeho vydání bude předcházet vystoupení skupiny na Wacken Open Air a poté bude následovat velké turné.
ETERNAL je čtvrté studiové album vydané u earMUSIC.
Trilogie alb POLARIS, ELYSIUM a NEMESIS vyšla v rychlém sledu, což bylo důsledkem znovuobjevené energie, získané s příchodem nových členů, kteří doplnili původní členy Kotipelta, Johanssona a Michaela. Tato tři alba Stratovarius dokumentovala schopnosti kytaristy Mattiase Kupiainena, plodného skladatele a producenta všech alb včetně ETERNAL, virtuózního baskytaristy Lauriho Porry a na třetím albu také mladého talentovaného Rolfa Pilveho, jednoho z nejlepších bubeníků své generace, který nahradil Jörga Michaela poté, co se Jörg rozhodl, že bude nadále místo za bicími sedět v managementu kapely.
Zatím poslední album NEMESIS obsahuje singl „Unbreakable“, který se stal jednou z nejvíce streamovaných písní, jaké kdy Stratovarius nahráli.
Kotipelto a Johansson hrdě nesou pochodeň slavné tradice skupiny, ale v současné době už mnozí fanoušci považují současnou sestavu za „klasické Stratovarius“. Nové album ETERNAL je „ve výrobě“ nejdéle ze všech alb v historii kapely.
„Od POLARIS jsme vydávali novou studiovku v podstatě každé dva roky,“ vzpomíná Jens Johansson, „ale po NEMESIS jsme se rozhodli dát si trochu pauzu, když jsme absolvovali světové turné. Teď jsme všichni opálení a odpočinutí a je už sakra čas dát se zase do práce. Každý z nás měl v posledních měsících spoustu práce se skládáním spousty nových písní, a jen ty nejlepší z nich byly nahrány pro ETERNAL.“
Podrobnosti o písních a formátech (včetně limitované deluxe edice, jak je u Stratovarius tradicí) budou zveřejněny během několika týdnů, právě tak jako podrobnosti o finském turné. Turné k ETERNAL se chystá, ale ČR zatím na seznamu chybí :-(

zdroj: stratovarius.comHLEDÁ SE!!!

29.11.2014

Hledá se osoba, která by chtěla spolupracovat na tvorbě webu Stratovarius. Podmínky jsou pouze dvě, a to: NADŠENÍ A ZNALOST WORDPRESU!!!

Zájemci, hlaste se na mailu sara.kris@email.czDVD NEMESIS DAYS právě vychází!

14.5.2014

NEMESIS DAYS je zbrusu nové osmdesátiminutové dokumentární DVD, které sleduje putování kapely Stratovarius světem. Odhaluje příběh Nemesis a vývoj skupiny. Důležitou součástí dokumentu jsou také naši fanoušci, kteří po celé ty dlouhé roky zůstávali ke kapele loajální. Na DVD najdete samozřejmě také celé album Nemesis. DVD lze objednat zde.

STRATOMAIL OBNOVEN!

V sobotu 19.4. se znovu spouští Stratomail. To znamená, že můžete pokládat otázky přímo členům skupiny, kteří pak na vybrané otázky odpovědí přímo na oficiálních webových stránkách skupiny. Můžete si vybrat, kterému z členů kapely chcete položit otázku. Pánové ze Stratovarius žádají, aby byly vaše otázky krátké, neposílejte komentáře nebo nějaké nesmysly. Stratomail je pouze pro otázky!

DVD NEMESIS DAYS

Jak pojmenovat to, co vede umělce na jeho cestě ke skládání jedné úžasné písně za druhou, kde nachází inspiraci k tomu, aby na nahrávce zvěčnil v každé ze svých písní mnohem víc než jen speciální okamžiky? Dá se to nazvat jedním slovem: Kouzlo. V dnešní době už je toto kouzlo velmi vzácné, zejména v metalu a zejména u kapel, které už mají ve své diskografii tolik různých nahrávek ke srovnávání.

Nemesis je tím albem, které vneslo tajemné kouzlo do života skupiny Stratovarius. Album své posluchače uchvátilo a dá se považovat za nový začátek v dlouhé historii finské skupiny. Díky svému neuvěřitelnému citu pro melodie a působivému, silnému a technicky propracovanému stylu se skupina znovu dostala do nejvyšších pater světových žebříčků (3. místo ve Finsku a v podstatě všude ve světě v TOP 40).
Singl Unbreakable se ihned po svém vydání stal jednou z nejhranějších a nejsdílenějších písní, od prvního dne si ho užívaly tisíce fanoušků. V průběhu roku 2013 se skupina zcela věnovala svému turné 'Nordic Nexus Of Nemesis Tour' a všude, kde vystupovala, odehrála pro své zapálené fanoušky nezapomenutelná živá představení.
A právě z vděčnosti ke svým fanouškům se skupina rozhodla vydat speciální nahrávku Nemesis s bonusovým dokumentárním DVD. Toto DVD bude obsahovat studiové album a dokumentární část a vyjde 2.5.2014 u společnosti earMUSIC.
Osmdesátiminutový dokument NEMESIS DAYS sleduje putování skupiny světem a poskytuje hlubší pohled do života nejlepší finské metalové skupiny, odhaluje celý příběh Nemesis i vývoj skupiny. Důležitou součástí dokumentární části DVD jsou také naši fanoušci, kteří zůsávají po celá ta dlouhá léta loajální ke skupině. Ještě připomínka pro sběratele - na DVD vycházejí poprvé také všechna oficiální videa k Nemesis - Halcyon Days, Unbreakable a nejnovější videoklip If The Story Is Over. Zažijte a vychutnejte si skupinu z takové blízkosti jako dosud nikdy předtím.

Vítejte v nové epoše Stratovarius!

Pro první ochutnávku dokumentu klikněte zde:

TRACKLIST
CD
01. Abandon
02. Unbreakable
03. Stand My Ground
04. Halcyon Days
05. Fantasy
06. Out Of The Fog
07. Castles In The Air
08. Dragons
09. One Must Fall
10. Fireborn (Bonus Track)
11. Hunter (Bonus Track)
12. If The Story Is Over
13. Nemesis


DVD
Documentary Nemesis Days (80min)
01. Intro
02. Nemesis Days - The Starship Travelling
03. The World
04. Part I - The Album
05. Part II - The Tour
06. Part III - The Band
07. Unbreakable Live @ Havirov
08. Part IV - Life
09. Part V - Friends Around The World
10. Epilogue
11. Credits


Videa
01. Halcyon Days
02. Unbreakable
03. If The Story Is Over
04. Deep Unknown (from Polaris)
05. Under Flaming Skies (from Elysium)


zdroj: stratovarius.comNOVÉ VIDEO "IF THE STORY IS OVER"

7.5.2014

Nový klip ke skladbě "If The Story Is Over" z alba Nemesis.zdroj: stratovarius.comNOVÉ VIDEO "UNBREAKABLE"

30.12.2013

Pokochejte se novým klipem k songu "Unbreakable" z alba Nemesis.


Nedávno spatřilo světlo světa nové video od finsko-švédské metalové skupiny Stratovarius - „Unbreakable“. Píseň najdete na nejnovějším albu skupiny - Nemesis. Album vydala společnost earMUSIC a v metalovém světě se mu dostalo vysokého ohodnocení. Německý MetalHammer o něm píše jako o „nejlepším albu Stratovarius po mnoha a mnoha letech“, americký Metal Underground ho definuje jako „kolekci největších hitů skupiny, jaké svět dosud neslyšel“ a finský KaaosZine jako „nejsilnější album Stratovarius od počátku století“. Stratovarius opět předčili očekávání fanoušků i kritiků, opět potvrdili svou oprávněnou pozici na vrcholu metalového Olympu a dosáhli skvělých umístění na žebříčcích popularity po celém světě - ve Finsku obsadili 3. místo, v Česku 12., ve Švýcarsku 30., ve Španělsku 32., v Německu 41., ve Švédsku 44., ve Francii a v Norsku 56., v Rakousku 62. a v Kanadě 126. místo.

Nemesis má v porovnání s předchozím albem Elysium temnější a modernější zvuk a je jasným důkazem toho, že skupina opět pokročila dál ve svém vývoji hudebním i skladatelském. Skupina soustředila k práci na tomto albu všechny své nejlepší síly a schopnosti. Vokály nahrál Timo Kotipelto během třítýdenního pobytu v chatě na finském venkově.

Překlad UNBREAKABLE najdete na tomto odkaze. Stačí kliknout!

zdroj: stratovarius.com a blabbermouth.netA JE TO TADY! NOVÉ VIDEO H_A_L_C_Y_O_N___D_A_Y_S!!!

9.3.2013

Stratovarius a earMusic včera kolem 16.00 zveřejnili nové video k tracku HALCYON DAYS!


Stratovarius jsou rádi, že mohli konečně zveřejnit video k songu Halcyon Days z nového alba Nemesis, které vydalo vydavatelství earMusic. Jak už se zmiňovala média ... "nejlepší album Stratovarius po mnoha a mnoha letech", napsal něměcký Metal Hammer, "kolekce největších hitů kapely, které jste nikdy neslyšeli" píše americký Metal Underground, "nejsilnější Stratovarius album od začátku nového století", finský KaaosZine. Stratovarius opět potvrdili svoji skvělou pověst, že jsou jedna z nejlepších metalových kapel napříč světem: Finsko: #3, Česká republika #12, Švýcarsko #30, Španělsko #32, Německo #41, Švédsko #44, Francie #56, Norsko #56, Rakousko #62, Kanada #126..

Zároveň se kapela připravovala na evropské turné, které odstartovalo včera v Helsinkách (neminou ani ČR - 22.3.2013 Masters of Rock Café, Zlín). Kapela natáčela klip v Litvě, režíroval jej Pekka Hara a zachycuje téma nalezení klidu.

Stratovarius vysvětluje: "Pracovat s Pekkou a jeho týmem byl opravdu příjemný zážitek, a Litva byla příjemným překvapením, byli tam velmi přátelští lidé a vše fungovalo skvěle. Toto video ukazuje dokonale náladu skladby. A faktem je, že kapela není nic bez fanoušků."

Před natáčením klipu kapela vyzvala fanoušky, aby jim zaslali předměty s logem Stratovarius, kterých si nejvíce cení. Přišlo jim více než 100 položek, ze kterých kapela vybrala 10 rarit, jež se objevily ve videu.

V průběhu příštích týdnů hodlá Stratovarius zřídit na oficiálním facebooku www.facebook.com/stratovarius sekci fanouškovské video. Tak se nechme překvapit, o co půjde ...

Kluci také udělali videodeník z cest Tima a Jense na jejich promotion turné k albu Nemesiszdroj: stratovarius.comKRÁTKÝ TEASER K VIDEU HALCYON DAYS

27.2.2013

zdroj: Stratovarius facebookNEMESIS JE NA SVĚTĚ A VIDEOKLIP JE HOTOV!!!

22.2.2013

Dnes oficiálně vychází tak dlouho očekávané nové album "NEMESIS". Kdo ho ještě nemá, rychle nakupovat, objednávat, ...A nový klip "Halcyon Days" je už taky dokončen, stačí počkat na premiéru ...

zdroj foto: Stratovarius facebookSTRATOVARIUS O NEMESIS

1.2.2013

Zpěvák Timo Kotipelto a kytarista Matias Kupiainen se trošku rozpovídali o albu "Nemesis".zdroj: metalfromfinland.comSTRATOVARIUS WEBSHOP

1.2.2013

Nový webshop je online!

Nová placka "Nemesis" bude vydána koncem února a lze si ji předobjednat právě na webshopu!

Klikni na shop.stratovarius.com!

zdroj: stratovarius.comSTRATOVARIUS - VIDEOSOUTĚŽ UKONČENA

26.12.2013

Po úspěchu alb "Polaris" a "Elysium" a pozitivních reakcí na CD/DVD/Blu-Ray "Live In Tampere", které bylo posledním počinem odcházejícího bubeníka a přítele Jörga Michaela, se Stratovarius chystá posílit svoji pozici lídrů prog-symfonického metalu s novým albem, které slibuje, že se stane jedním z nejlepších.

Jak můžete "větřit", nové album "Nemesis" se stane milníkem v jejich hudební kariéře, soudě podle prvních fantastických reakcí... takže kapela opět vstoupila do studia, aby nahrála další píseň. Akustická balada "Old Man And The Sea" bude navíc zahrnuta do limitované vinylové edice v nákladu 2.500 kusů.

Dva měsíce od vydání "Nemesis" bude kapela natáčet i první videoklip. Kapela zapojí do filmového procesu i své fanoušky. Jak? To vysvětluje zpěvák Timo Kotipelto v následujícím videu:

Fanoušci byli vyzváni, aby posílali obrázky svých nejcennějších kousků s logem Stratovarius na mailovku: win_earmusicedel.com. Měla to být trička, podepsané plakáty, kresby, oficiální CD nebo... ne, vlastoručně vyrobená trička, vlajky nebo cokoliv, co považovali za vzácné nebo unikátní a vztahovalo se to k jakékoli fázi nebo okamžiku kapely v její dlouhé historii. Fantazii se meze nekladou!

Kapela bude vybírat nejoriginálnější a zábavné "suvenýry", které budou vystaveny ve svém novém videoklipu. Uzávěrka byla 23. ledna 2013! Všechny obdržené věci budou vráceny v bezvadném stavu.

Stratovarius se bude snažit najít čas na komentáře a vše sdílet na oficiálním facebooku Stratovarius.

zdroj: stratovarius.com

 

 

 

 

 

archiv novinek 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2008 - 2007 - 2006 - 2005 - 2004

lišta

 

lišta

Facebook MySpace

 

lišta

MetalBaby

 

lišta

18.06.2011/ Doplněna sekce Tour

04.02.2011/ Nový odkaz na Metalmanii

19.10.2010/ Doplněna diskografie

22.09.2010/ Doplněny koncerty

21.07.2010/ Koncerty

06.03.2010/ Nový překlad rozhovoru

21.02.2010/ Nová fotogalerie