wz

lišta

PRVNÍ NÁSTŘEL 'UNBREAKABLE'

6.12.2012, aktualizováno 7.12.2012

Stratovarius zveřejnili přebal a finální přehled skladeb pro jejich očekávané nové album "Nemesis", která vyjde u earMusic.

Zbrusu nové album vyjde jako standardní 11-ti trackový disk i jako 13-ti trackový speciální disk již 22. února 2013.

Stratovarius jsou uznáváni jako jedna z nejvlivnějších a nejúspěšnějších kapel hrajících symfonický metal na světě. Dokázali se upevnit mezi jména na metalové scéně. Nové album "Nemesis" spojuje veškeré nejlepší znaky melodického, silného, čistého a technicky propracovaného metalu, vše okořeněné neuvěřitelným smyslem pro melodii.

Album bylo produkováno a namícháno Matiasem Kupiainenem a masterováno Mikem Jussilou ze studia Finnvox, který je dlouholetým spolupracovníkem Stratovarius.

Nemesis má temný a modernější zvuk v porovnání s předešlým albem "Elysium". Jasně ukazuje, jak moc kapela vyspěla a vyrostla jako skladatelé. Zároveň kapela zaměřila veškerou svou pozornost a práci na tvorbu a nahrávání "Nemesis". Zpěvák Timo Kotipelto strávil tři týdny nahráváním vokálů na chatě na finském venkově.

Matias Kupiainen dodává: "Víceméně jsme žili 4 měsíce ve studiu posedlí každým detailem. Cítím se uvolněný z toho co jsme udělali a jsem velmi šťastný z materiálu a zvuku."

Timo Kotipelto souhlasí: "Tvorba na tomto albu byla jednodušší než na tom předešlém, protože jsme tomu mohli dát tolik času, kolik bylo potřeba. Makali jsme do totálního „podělání“????, abychom toto vytvořili a doufáme, že se to fanouškům bude líbit."

Bez pochyby to fanoušci budou milovat! Album má všechno. Od typického melodického a silného zvuku v "Abandon" po agresivní a energetický v "Stand My Ground". Album představuje nový styl kapely smíchaný s dobrým starým melodickým power-metalem.

Hudební přístup Stratovarius je dnes širší a bohatší než kdykoliv předtím. Skladba"Fantasy" zní skoro jako od ABBY s chytlavým popovým nápěvem, ale poháněný známým metalovým zvukem Stratovarius, hlasitější, než dříve.

Do "Out Of The Fog" začlenili folkové prvky s textem vyprávějícím příběh o mladíkovi přinuceného jít slepě do bitvy. Jedinou baladou na albu je "If The Story Is Over". Je to velmi emociální píseň se skvělým aranžmá, kterou vytváří celá kapela a končí malým ženským sborem.

Titulní skladba "Nemesis" je typický "Stratosong" s prvky středověkých melodií se silným bassovým bubnováním a s chytlavou melodií z této strany tisíciletí.

Timo Kotipelto říká: "Titulní píseň alba moderně upletená na báji o Nemesis, vypráví příběh kazatele, který každému, co si zaslouží, dobré nebo špatné. Píseň má velice pěkný riff, skvělou melodii a výborný starý dobrý sbor Stratovarius."

Všechny skladby se točí kolem vedoucí písně "Unbreakable", velmi melodická skladba s jemným klavírním intrem v kontrastu s těžkými riffy, které by album rozvinulo později. Tato skladba je také titulní písní limitovaného vydání EP "Unbreakable", které vychází 25. ledna 2013.

K poslechnutí příštího hitu Stratovarius kliknětě na:

zdroj: stratovarius.comNEMESIS a UNBREAKABLE = ALBUM a SINGL

26.11.2012

"Jsme velice pyšní a šťastní, že můžeme oznámit vydání nového studiového alba s názvem „Nemesis“ od kapely Stratovarius, které dorazí do obchodů buď jako 11-ti trackové album nebo ve formě 13-ti trackového speciálního vydání už 22. února 2013.
Ochutnávku nového studiového alba si můžete užít ve formě limitovaného singlu „Unbreakable“, který bude vydaný 25.1.2013."

Stratovarius jsou uznáváni jako jedna z nejvlivnějších a nejúspěšnějších kapel hrajících symfonický metal na světě. Dokázali se upevnit mezi jména na metalové scéně. Nové album „Nemesis“ spojuje veškeré nejlepší znaky melodického, silného, čistého a technicky propracovaného metalu, vše okořeněné neuvěřitelným smyslem pro melodii.

stratovarius singl unbreakable


Album bylo produkováno a namícháno Matiasem Kupiainenem a masterováno Mikem Jussilou z studia Finnvox, který je dlouholetým splupracovníkem Stratovarius.

Aby zkrátili období čekání na album, bude 25.1.2013 vydán limitovaný singl „Unbreakable“. Bude obsahuvat 5 skladeb: singl z nového alba „Unbreakable“ a výběr 4 skladeb z předešlých alb, remasterovaných Mikem Jussilou. Písně jako “Falling Star” (z “Polaris”) and “Freedom” (z “Infinite”) se ukáží v odlišné, chytlavé formě a provedou vás cestou k novému mistrovského kousku „Nemesis“.

stratovarius listopad 2012


Matias Kupiainen o nové skladbě: „Unbreaklable“ je pro mě velmi důležitá skladba. Text má osobní význam. Občas můžete prolomit každodenní mlhu a vidíte, co je důležité. Když se dostaneme do takového momentu, kdy máte zvláštní pocit, jste nepřemožitelný, nezlomný; měli byste skutečně zastavit a užít si ten pocit. I kdyby se celý svět zítra rozpadl.“

Timo Kotipelto doplňuje: „Toto album má temnější a modernější zvuk. My, jako kapela, jsme hodně ustáli a vyspěli jsme jako skladatelé. Tvorba na tomto albu byla jednodušší než na tom předešlém, protože jsme tomu mohli dát tolik času, kolik bylo potřeba.“

Skladby na singlu „UNBREAKABLE“

01. Unbreakable (z nového alba “Nemesis”)
02. Falling Star (z alba “Polaris”)
03. The Game Never Ends (z alba “Elysium”)
04. Freedom (z alba “Infinite”)
05. Why Are We Here (z alba “Intermission”)

zdroj: stratovarius.comNORDIC NEXUS OF NEMESIS TOUR 2013

15.10.2012

Švédští Amaranthe a finští Stratovarius se spojili a na jaře 2013 vyrážejí na společné turné. "NORDIC NEXUS Nemesis TOUR 2013" odstartuje v Mnichově 20. března 2013. Všechna data naleznete níže na oficiálním plakátu.

zdroj: Stratovarius.comTIMO a MATIAS odpovídají na dotazy fanoušků

10.10.2012

zdroj: Facebook StratovariusTURNÉ 2013! Double-headliner tour STRATOVARIUS a AMARANTHE zavítá také do ČR!

3.10.2012

Finská melodic power-metalová ikona STRATOVARIUS oznámila vydání nového alba na jaro 2013. Novému albu bude samozřejmě následovat Evropské turné! Na něj spojí své síly s mladou švédskou moderní melodic metalovou senzací s půvabnou zpěvačkou Elize za mikrofonem, kapelou AMARANTHE, která rovněž v roce 2013 vydá své nové album! Toto mega zajímavé double-headliner Tour zavítá díky agentuře Pragokoncert také na jediný koncert k nám, do ČR! Bude to 22. 3. 2013 ve ZLÍNĚ, Masters Of Rock Café!

zdroj: MASTERS OF ROCKSTRATOVARIUS V HAMBURGU

28.9.2012

Krátký videovzkaz od Timo Kotipelta and Jense Johanssona o chystaném albu, které vyjde na jaře 2013. Video je natočeno v Hamburgu před budovou earMUSIC / edel.

 zdroj: stratovarius.comSTRATOMAIL S ROLFEM

24.6.2012

23. června začalo druhé setkání na Stratomailu, a to s novým členem Stratovarius, s bubeníkem Rolfem Pilvem. Otázky posílejte z formuláře na stránce Stratomailu.

 zdroj: stratovarius.comNÁSTUPCE JÖRGA MICHAELA

21.6.2012

Rozlučkové DVD s Jörgem vyjde 27. června 2012.

Loni Jörg Michael oznámil odchod ze skupiny Stratovarius po 16-ti letech neuvěřitelného bubnování, nepočítaně turné a 9 studiových albech. Jörg odehrál své poslední turné s kapelou v roce 2011. Jeden z posledních koncertů ve Finsku byl nahráván a vyjde jako Live DVD/Bluray 27. června pod názvem „Under Flaming Winter Skies – Live in Tampere“.

Toto DVD je první live DVD, které kdy kapela vydala a je smutné, že je i poslední s Jörgem. Obsahuje 2 hodiny velmi působivé live show, plus 30-ti minutový dokument o kapele s rozhovory se všemi členy. Třebaže bude Jörg stále pracovat pro kapelu v oblasti managementu, byl to dramatický a nostalgický moment, když opustil naposledy pódium.

Jako bonus bude blu-ray obsahovat 5.1 mix 18-ti minutové skladby „Elysium“ z posledního studiového alba se stejným názvem.

Nebylo snadné najít nového bubeníka, který není jen výborný muzikant a skvělý člověk, ale také dost odvážný k vyplnění velké díry, kterou Jörg zanechal.

24-ti letý Rolf Pilve z Finska je odvážný a talentovaný bubeník.

bubenik stratovarius„Ačkoliv konkurence byla nelítostná, Rolf byl jasně nejlepší . Jeho precizní hraní, jistota a správný postoj tam byly okamžitě. Má úžasnou techniku a navíc velmi muzikální způsob hraní, takže přináší něco vlastního do našich starých skladeb. Rolf hrál spoustu různých stylů metalu, takže rychlé tempo a progresivnější části nebudou pro něj problém. Jakékoliv písně můžeme v budoucnu složit – Nemám pochyby, že je nebude schopen zahrát“ řekl zpěvák kapely Timo Kotipelto, komentující schopnosti nového bubeníka.

„Na konkurz jsme se důkladně připravil, naučil jsem se všechny písně, na kterých jsme se dohodli. Navíc jsme se pro jistotu naučil také několik dalším písní. Hraní s klukama byla vynikající a už další den po konkurzu jsem byl informován, že jsem byl nejlepší ze všech bubeníků, kteří se konkurzu zúčastnili. Co následovalo byl ještě jeden konkurz, kde jsme hráli uvolněněji a jamovali“ řekl nově vybraný bubeník.

Kapela obdržela více než 100 žádostí, některé z nich byly velmi schopné a dosahovali vysokého formátu Finů, ale do výběru byly také zahrnuti někteří zahraniční bubeníci, kteří už si vybudovali své jméno.

Timo Kotipelto popsal požadavky kapely na nového bubeníka: „Musel to být opravdu dobrý hráč, ale také dobrý člověk. Nehledali jsme klon Jörga Michaela.“

Stratovarius ovlivňovali Pilveho léta, nyní vstoupil do velkých bot svého idolu. Rolf Pilve se připojí ke Stratovarius poprvé na pódiu v Tavastii v Helsinkách 11. července 2012.


TOURDATES:

11.7. Helsinki, Tavastia, Finland

12.7. Tampere, Tammerfest, Finland

13.7. Pecs, Rockmarathon, Hungary

14.7. Zlin, Masters of Rock, Czech Republic

28.7. Huuhkajavuori, Huuhkurock, Finland

18.8. Murcia, Leyendas del Rock, Spain

25.8. Andernach, Summer's end Festival, Germany


Line up:

Timo Kotipelto - Vocals

Jens Johansson - Keyboards

Lauri Porra - Bass

Matias Kupianen - Guitar

Rolf Pilve - Drums


Booking & Management: Jörg Michael for Twisted Talent Concerts
http://www.twisted-talent.com/

zdroj: stratovarius.comRYCHLÁ ZPRÁVA: DNES RÁNO OHLÁŠEN NOVÝ BUBENÍK

20.6.2012

Konečně jsme se dočkali tolik očekávaného jména nového bubeníka, který usedne za bicí po Jörgu Michaelovi.

Je jím mladíček ROLF PILVE (rolfpilve.com).

bubenik stratovarius
zdroj: stratovarius.comBLACK DIAMOND Z DVD

13.6.2012zdroj: youtube.comSTRATOVARIUS - Under Flaming Winter Skies - Live In Tampere

9.6.2012

Zpráva o odchodu Jörga Michaela v září 2011 byla šokem pro všechny fanoušky Stratovarius. Aby se rouzloučili s přítelem, hrdinou a členem, který charakterizoval zvuk kapely po více než jednu dekádu, podnikla kapela rozlučkové turné ve Finsku v listopadu loňského roku.

“S velkým smutkem musíme respektovat Jörgovo rozhodnutí a přejeme mu vše nejlepší do budoucna. Ale můžeme vás ujistit, že kapela pokračuje dál.” řekl zpěvák Timo Kotipelto.


Předtím než přijdou s nejnovějším studiovým albem v roce 2013, vydají Stratovarius druhé live vystoupení natočené a nahrané v Tampere 19. listopadu 2011, které bylo úplně poslední vystoupení s bubeníkem a klíčovým členem kapely.

Under Flaming Winter Skies - Live In Tampere značí konec éry, ale také nový začátek. Vydání je očekávané na 29. června 2012.

Hity a klasické skladby jako je 'Under Flaming Skies', 'Speed Of Light' a 'Hunting High And Low', ale i exklusivní bonusový materiál (30-ti minutový dokument a historii kapely, exklusivní rozhovory s každým členem kapely, ale také speciální komentář od Jörga o důvodech, proč odchází z kapely) činí z této nahrávky něco, co nesmí žádnému fanouškovi a skutečnému sběrateli chybět.


Tracklist CD:obal_under_flaming_skies

CD1
'Under Flaming Skies'
'I Walk To My Own Song'
'Speed Of Light'
'Kiss Of Judas'
'Deep Unknown'
'Guitar Solo'
'Eagleheart'
'Paradise'
'Visions'
Bass Solo
'Coming Home'


CD2
'Legions Of The Twilight'
'Darkest Hours'
'Burn'
'Behind Blue Eyes'
'Winter Skies'
Keyboard Solo
'Black Diamond'
'Father Time'
'Hunting High And Low'


Tracklist DVD / Blu-ray:
'Intro'
'Under Flaming Skies'
'I Walk To My Own Song'
'Speed Of Light'
'Kiss Of Judas'
'Deep Unknown'
Guitar Solo
'Eagleheart'
'Paradise'
'Visions'
Bass Solo
'Coming Home'
'Legions Of The Twillight'
'Darkest Hours'


Přídavek I
Jörg Speech
'Burn'
'Behind Blue Eyes'
'Winter Skies'
Keyboard Solo
'Black Diamond'


Přídavek II
'Father Time'
'Hunting High And Low'

Bonus:
Dokument: historie do roku 2012

5.1 mix z Elysium (převzato z alba Elysium) – jen na Blu-Ray
Každý formát (2CD/DVD/Blu-Ray) obsahuje odlišné booklety – stejný obal a rozhovor s Jörgem, ale různé fotky.

zdroj: bravewords.comNOVÁ DATA KONCERTŮ A UKONČENÁ SOUTĚŽ

11.4.2012

Stratovarius ohlásili nová data koncertů na letních festivalech. Najdete je v sekci Tour.
Soutěž byla ukončena s nulovým výsledkem, tudíž ceny se vracejí zpět webmasterovi Stratovarius do Francie.

zdroj dat koncertů: stratovarius.comSOUTĚŽ O EP DARKEST HOURS

darkest hoursPřekvapení! Ve spolupráci se Cedricem, webmasterem oficiálních stránek Stratovarius, jsme pro vás připravili první soutěž! Tři šťastlivci si mohou do své sbírky přidat EP Darkest Hours a ještě nějakou malou drobnost k tomu. Stačí odpovědět na lehce záludnou otázku :-) Nikoliv vědomostní, ale pozorovací!

Na DVD Infinite Visions zazní český jazyk. Ve kterém městě to bylo?

Nápověda:
Kdo má doma DVD, tak musí pozorovat a poslouchat v časovém rozmezí 1:15:00 až 1:30:00 a ti, kteří ho nemají, tak mohou hledat na tomto videu z YouTube.

Správné odpovědi posílejte na mailovku do 31. března 2012.HLEDÁ SE BUBENÍK

9.3.2012

Stratovarius dohráli poslední koncerty s Jörgem v Latinské Americe, který po 16-ti letech opouští kapelu. Rok 2011 odstartoval novinkovým albem Elysium, které bylo podpořeno společným turné s Helloween. Nějaký čas uplynul a kluci začali komponovat nové skladby pro další album a také se snaží najít nového bubeníka.

Mají už několik skvělých kandidátů, ale protože je ještě čas, rozhodli se to vzít ze široka. Takže, pokud máte nějaké zkušenosti s koncertními šňůrami a nahráváním - nahrávání je důležitější - hudební talent a umíte do toho tvrdě třísknout - také důležité - možná máte šanci a jste ten, koho pánové hledají.

Pokud si myslíte, že vás toto vystihuje, chcete se živit hraním ve světoznámé kapele a bavilo by vás to, a chcete, aby si vás poslechli, tak nasaďte sluchátka a nahrajte video s některou z následujích třech skladeb: Coming Home, Father Time nebo Deep Unknown. Můžete ho nahrát na YouTube.

Odkazy na videa zasílejte s krátkým popisem vaší osobnosti a osobními údaji na tuto emailovou adresu: drummer@stratovarius.com.

Co můžete ztratit? Svět na vás čeká! Plus peníze, sláva, skvělé časy a můžete vypít všechno pivo :-)

zdroj: stratovarius.comROZHOVOR S JÖRGEM

3.3.2012

Při příležitosti online koncertu Stratovarius vznikl rozhovor s Jörgem Michaelem a Timem Kotipeltem.

Video můžete zhlédnout zde a kdo není silný v překladu, tak si může rozhovor stáhnout tady.

Za překlad děkuji Janě, jen omluvte případné chyby, nestihla jsem korekturu.

zdroj: youtube.comLETNÍ TURNÉ A UPDATE OFICIÁLNÍCH WEBOVEK

10.1.2012

A je to tady! Nová data koncertů na letních festivalech 2012!

13.07.2012: Masters of Rock, Zlín, Česká republika
18.08.2012: Leyendas del Rock, Murcia, Španělsko
25.08.2012: Summer's end Festival, Andernach, Německo

Fotogalerie na oficiálních stránkách byla aktualizována o fota z online koncertu a také o novou sekci s fanouškovskými fotografiemi. Vaše fota můžete posílat na webmasterovu mailovku.

zdroj: stratovarius.comNAJDĚTE NOVÝ NÁZEV PRO KONCERTNÍ DVD

3.1.2012

Stratovarius natočili své vystoupení, které se uskutečnilo 19. listopadu v Pakkahuone v Tampere, pro připravované DVD. Na svém oficiálním FB profilu odstartovali soutěž o název chystaného DVD. Vítěz získá 2 kopie DVD a bude mít tu čest být uveden na přebalu.

Podmínkou účasti je aktivní Facebook.

DVD bude obsahovat níže uvedené skladby, které kapela na svém vystoupení zahrála:

'Under Flaming Skies'
'I Walk To My Own Song'
'Speed Of Light'
'The Kiss Of Judas'
'Deep Unknown'
'Eagleheart'
'Paradise'
'Visions (Southern Cross)'
'Coming Home'
'Legions'
'Darkest Hours'


Přídavek:
'Burn' (DEEP PURPLE cover)
'Behind Blue Eyes' (THE WHO cover)
'I Don't Believe In Love' (QUEENSRYCHE cover)
'Winter Skies'
'Black Diamond'

Přídavek 2:
'Father Time'
'Hunting High And Low'

zdroj: metalfromfinland.com

 

 

 

 

 

archiv novinek 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2008 - 2007 - 2006 - 2005 - 2004

lišta

 

lišta

Facebook MySpace

 

lišta

MetalBaby

 

lišta

18.06.2011/ Doplněna sekce Tour

04.02.2011/ Nový odkaz na Metalmanii

19.10.2010/ Doplněna diskografie

22.09.2010/ Doplněny koncerty

21.07.2010/ Koncerty

06.03.2010/ Nový překlad rozhovoru

21.02.2010/ Nová fotogalerie