wz

lišta

SOUTĚŽ S JÖRGEM

03.12.2011

Výjimečná soutěž s Jörgem odstartovala 1.12.2011 a potrvá až do 25.12.2011. A co můžete vyhrát? Paličky, tričko, ... více info na stratovarius.com

zdroj: stratovarius.comPOSLEDNÍ JÖRGŮV KONCERT A PLÁNOVANÉ KONCERTNÍ DVD

23.11.2011

Stratovarius vystoupí 31. ledna 2012 v Guatemale, Guatemala City, což bude zároveň i Jörgův poslední koncert s kapelou.

Stratovarius natočili 19. listopadu v Tampere jeden z posledních koncertů s Jörgem a měl by vyjít na DVD. Jak řekli: "V Tampere byla skvělá nálada a DVD bude později dostupné! Všichni jsou šťastní!"

zdroj: stratovarius.com, metalfromfinland.comSTRATOVARIUS ZAHRAJÍ ONLINE NA LIVEMUSICSTAGE.COM

7.11.2011

Zůstat doma může být také volba, pokud chcete zažít live show Stratovarius. Stratovarius, zahraje pro diváky na celém světě svůj první interaktivní koncert, a to v neděli 20. listopadu. Je to také příležitost pro fanoušky rozloučit se s bubeníkem Jörgem Michaelem, který opouští kapelu.

LiveMusicStage.com umožňuje lidem stát se součástí živých hudebních vystoupení na internetu. Váš obývací pokoj je jevištěm s TV nebo notebookem, které ukazují globální online publikum a kvalitní live stream přehlídky. Můžete diskutovat a najít si přátele, tleskat, hlasovat pro písně, které byste chtěli slyšet.

"Je to skvělý pocit, že mám šanci rozloučit se se všemi Finy, přáteli a fanoušky, se kterými jsem se setkal za posledních 15 let. Tyto poslední koncerty budou pro mě velmi zvláštní, protože nikdy nezapomenu na podporu pro nás, a hlavně pro moji osobu, které se nám dostávalo v průběhu let. Mít možnost hrát živě všem fanouškům na celém světě bude další motivací pro skupinu. Mohu vám slíbit velmi zvláštní playlist, který jsme nikdy nehráli. Dávejte pozor a sledujte!" říká Michael.

Hlavní myšlenkou LiveMusicStage.com je, aby se každý mohl účastnit live show.

"Je vzrušující se na hodinu zastavit a podílet se na něčem společně jako komunita. Jednou z výhod pro pravidelné koncerty je, že si můžete vybrat, kde se zúčastníte." líčí Antti Eronen, generální ředitel společnosti LiveMusicStage.com. Vrcholem je i rozhovor s kapelou. Diváci mohou také po koncertu pokecat s bubeníkem Jörgem Michaelem.

Stratovarius zahraje na LiveMusicStage.com v neděli 20. listopadu. Vstupenky stojí 10 €. Zkontrolujte si místní čas na akci a zkušební stránku (goo.gl/ZE1tW).

DOSTUPNÝCH JE POUZE 10.000 VSTUPENEK!!!

stratovarius

Informace:
Antti Eronen, CEO
+358 50 353 6789
antti.eronen@livemusicstage.com

Web:
www.livemusicstage.comPOSLEDNÍ KONCERT S JÖRGEM

14.10.2011

Poslední koncert s Jörgem se bude konat 28. ledna 2012 v mexickém hlavním městě Mexico City v Circo Volador. Jörgův poslední koncert po patnácti letech se Stratovarius ...

jorg michael stratovariusSTRATOVARIUS OPOUŠTÍ BUBENÍK JÖRG MICHAEL

16.9.2011

Stratovarius, jedna z nejúspěšnějších finských kapel s více než 2,5 miliónem prodaných desek, se rozloučí s dlouholetým bubeníkem Jörgem Michaelem, který odchází kvůli osobním důvodům ze skupiny po 15 letech. Jörg odehraje všechna zbývající vystoupení na turné do konce ledna a rozloučí se speciálním finským turné „Farewell Jörg“ ve dnech 18.-26. listopadu.

Jörg se připojil ke skupině v roce 1995 a první album Stratovarius, na kterém hrál, bylo Episode (1996).
Hrál na 9 albech a odehrál s kapelou téměř 1000 vystoupení.

„My ostatní musíme s velkým smutkem akceptovat Jörgovo rozhodnutí a přát mu do budoucna vše nejlepší. Ale můžeme vás ujistit, že kapela bude pokračovat.“ řekl zpěvák skupiny Timo Kotipelto.

Cesty kapely a Jörga se však úplně nerozdělí, protože Jörg bude spolupracovat s kapelou prostřednictvím své koncertní agentury Twisted Talent Concerts. „Naše společná více než 15-ti letá cesta ještě nekončí, protože Jörg zůstává mezi našimi zákulisními sílami – z toho máme velkou radost. Nejen že je to skvělý bubeník, ale je také blízký přítel a skutečný profesionál. Je nám ctí, že Jörg bude s námi na rozlučkovém turné. Už se nemůžeme dočkat, až si zahrajeme s našim „německým parním válcem“ naposledy! Tato vystoupení budou pro nás všechny nezapomenutelná“ pokračoval Kotipelto.

Stratovarius vydali své poslední studiové album „Elysium“ na začátku tohoto roku. Zbrusu nové video k druhému singlu „Under Flamming Skies“ můžete vidět zde, (režie: Mariano Biasin)

V současné době je Stratovarius na turné v Rusku.

Sestava:
Timo Kotipelto (zpěv)
Jens Johansson (klávesy)
Lauri Porra (baskytara)
Jörg Michael (bicí)
Matias Kupiainen (kytara)


Jörgovo finské rozlučkové turné:
18.11. Mikkeli, Mikaeli
19.11. Tampere, Pakkahuone
23.11. Jyväskylä, Lutakko
25.11. Oulu, Club Teatria
26.11. Helsinki, Tavastia

zdroj: stratovarius.comNOVÉ VIDEO "UNDER FLAMING SKIES"

14.9.2011

STRATOMAIL

17.8.2011

Přeložený Stratomail ... První na řadu přišel Timo!!!

zdroj: stratovarius.com18. ČERVENCE STARTUJE STRATOMAIL

17.7.2011

Už zítra 18. července startuje historicky první Stratomail!!! To znamená, že budete mít možnost dávat otázky přímo členům kapely, kteří pak na vybrané odpoví.

Prvním, který zasedne k vašim otázkám, bude Timo Kotipelto.

Posílejte jasné a krátké dotazy v ANGLICKÉM JAZYCE!!! Neposílejte žádné komentáře a podobné nesmysly. Stratomail je určen jen pro otázky.

STRATOMAILSTRATOMAIL

11.7.2011

Již brzy na oficiálním webu ... STRATOMAIL!!!70,000 TONS OF METAL

18.6.2011

Stratovarius se zúčastní "plavebního" festivalu 70,000 Tons of Metal od 23.- 27. ledna 2012 na palubě Royal Caribbean "Majesty of the Seas" z Miami na Floridě do George Town na Kajmanských ostrovech.RECENZE

28.2.2011

Recenze ze slovenských krajin na Metalirium a MetalMania.ROZHOVOR

5.2.2011

Slibovaný rozhovor s Timem najdete na dvou adresách ... v naší sekci Kapela - Interview na tomto linku nebo na Kultura21.czPREŠOV A TIMŮV HLAS

1.2.2011

ZRUŠENÝ KONCERT V PREŠOVĚ

Jens píše:
johansson "Je nám velice líto, že koncert ve slovenském Prešově byl zrušen, nebyla to naše vina. Problém byl s původním místem pro konání koncertu. Hala byla ve stádiu oprav nebo něco takového. Nemám úplné vyrozumění, co se přesně stalo, možná bude více na webu Helloween, ale toto je, co jsem slyšel: promotér se snažil zachránit koncert tím, že show Helloween a nás chtěl přesunout do jiné arény, ale kapacita nestačila pro všechny lidi (bylo prodáno asi 3000 vstupenek). Záměrem bylo, aby publikum bylo v místě, kde se obvykle hrají zápasy házené. Ale místo bylo navrženo pro lidi sedící na tribunách, zatímco v hřišti se hraje. Byla tam bariéra mezi hrací plochou a nouzovými východy. Tak jako tak, to byla příliš malé místo pro 3000 lidí, snažit se nacpat 2000 lidí do haly, zatímco dalších 1000 platících slovenských metalistů by zůstalo ještě venku ve sněhu (venkovní teplota -5C) ..... dobře, spočítejte si to.

Vím, že spousta lidí byla zklamána, protože jsem slyšel výkřiky "Styďte se!" kolem autobusu, když jsme vyjížděli. Ale muselo se někde zastavit. V tomto případě si myslím, že Bottom Row pánové (Helloween management) udělali správně. To stejné bych udělal i já. Pokud jste četli již dříve na tomto fóru, měli byste vědět, že jsem opravdu paranoidní ohledně těchto rizik, že se někdo může zranit na koncertu. Poslouchání hudby by mělo být bezpečné. Stanice Nightclub, Cromanon, Roskilde, Love Parade v Německu. Noční můry, alespoň pro mě.

Jinak, je to poprvé od koncertu v Hlohovci na Slovensku, kdy jsem měl přístup k internetu, tak proto ta pozdní aktualizace. 1800 km po hrbolaté silnici a o několik dní později píšu poslední postřehy, zatímco zní Helloween outro klubem Z7 PA v Prattelnu.

Na zdraví rozhodně všem!"

 

TIMŮV HLAS

kotipelto "Ahoj všichni, vzhledem k nedávné bakteriální infekci můj hlas už není, co býval. Infekce vysušila moje hlasivky a já se stále snažím zotavit. I když se o zrušení turné diskutovalo, rozhodli jsme se vás nezklamat, ale hrát pro vás všechny, skvělé lidi, kteří tam byli v dobrém i zlém a pokračovali v podpoře Stratovarius, ať se děje cokoliv. Chci poděkovat všem, kteří jste zpívali se mnou na koncertech ... lidi, dál mě podporujte! Budu vás průběžně informovat o svém stavu, a všem, co přímo souvisí se mnou na mém facebooku. Doufám, že jste bavili stejně jako my a líbí se vám naše nové album, Elysium. Uvidíme se na koncertě!"

Rock Metal!
Timo

zdroj: stratovarius.comČÍSLO 1 VE FINSKU

24.1.2011

Jens píše:
"Elysium je jedničkou ve finském žebříčku alb. Samozřejmě jsme velmi šťastní. Toto je asi stará zpráva ... na pár minulých dní byl možný omezený internetový přístup. Tak ahoj z celkem chladného a vlhkého zákulisí v Hristo Botev (cokoliv toto znamená) v Sofii v Bulharsku. Vystoupení je za 70 minut, je lepší dostat šálek kávy."

zdroj: stratovarius.comDOBRÉ ZPRÁVY A JEDNA ŠPATNÁ VE STEJNÝ ČAS

15.1.2011

Vyjádření ke zrušeným koncertům ve Francii ...

"Dobrá zpráva je, že jsme zpět na turné s Helloween. A Jörg Michael je zpět na své židli za bubny po své přestřelce se smrtí. Špatná zpráva je, že Timo Kotipelto chytil nějakou bakteriální infekci. Máme podezření, že původcem je jídlo ze zákulisí v prosinci, ale nevíme. Dva další lidé na turné měli stejné problémy: něco jako úplavice – žaludeční infekce provázená zvracením a průjmem, dehydratací, případně také museli jet do nemocnice. Atd..

Timova infekce je odolná a navíc mu pokazila vánoční přestávku, vysušila jeho hlasivky. Nemůže zazpívat ani notu v tuto chvíli. V současné době jsme ve Francii a dosud jsme museli zrušit vystoupení v Paříži a Lyonu.

Samozřejmě nás to velmi mrzí. Není nikdo zničenější a frustrovanější než je Timo sám. Bez ohledu na péči doktorů, se kterými jsme v kontaktu, jedinou věc, kterou můžeme teď dělat je doufat, že Timovi bude lépe. Dnes v noci pojedeme 1000 km do Bilbaa a doufejme, že se trochu vyspíme na příjemných hladkých francouzských dálnicích."

Helloween

 

 

Timův komentář

Ahoj, díky za vaše pochopení!

"Právě před Vánocemi jsme chytil něco z jídla a zažil jsem ty nejhorší Vánoce v mém životě. Horečka, průjem, vysoká horečka,... Po 5 dnech to bylo lepší a myslel jsme si, že je to snad pryč. Že to byla nějaká střevní nemoc. Musel jsme zrušit jedno vystoupení ve Finsku – nemohl jsem zpívat. Přemýšlel jsem: co to kruci je. Vůbec žádný hlas. Mluvit jsem mohl, ale skutečně ne zpívat. Myslel jsme si, že je to dehydratací a že za pár dní to odezní. Neodeznělo.

Když jsem konečně šel k doktorovi, řekli mi, že mám Cambylo baktérii a že bych měl začít brát antibiotika. Nyní už mám asi 7 dní za sebou a ještě 3 dny je budu brát. Myslím si, že moje tělo bylo příliš odvodněné, zejména hlasivky. Nemám žádnou horečku, chřipku, atd. Když jsou hlasivky suché, nemohou vibrovat dostatečně rychle, abych zazpíval vysoké tóny. A Strato písničky jsou plné vysokých tónů! :(

Navštívil jsem dva doktory, kteří se specializují na zpěváky, 2 masáže, doktora specializujícího se na problémy řeči, beru všelijaké léky, parní inhalace, různé „polotajné pěvecké metody, spoustu různých rad ...

Dosud je docela obtížné zpívat i v nízkých polohách. Myslím si, že se blýská na lepší časy a zadaří se koncert v Bilbau. Doufám, že snad něco zítra zazpívám. Přinejmenším otestuji svůj hlas před zvukovou zkouškou a před tím, než půjdu k doktorovi pro další ošetření.

Tak to teď je, moji přátelé ... uvidíme, jak to půjde.

Doufám, že budeme moci zorganizovat jiná data pro zrušené koncerty.

Těším se, až budu na pódiu, zejména s Jorgy!

Rock the Metal!"

Timo

zdroj: stratovarius.com, www.facebook.com/officialkotipelto

 

 

 

 

 

archiv novinek 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2008 - 2007 - 2006 - 2005 - 2004

lišta

 

lišta

Facebook MySpace

 

lišta

MetalBaby

 

lišta

18.06.2011/ Doplněna sekce Tour

04.02.2011/ Nový odkaz na Metalmanii

19.10.2010/ Doplněna diskografie

22.09.2010/ Doplněny koncerty

21.07.2010/ Koncerty

06.03.2010/ Nový překlad rozhovoru

21.02.2010/ Nová fotogalerie