wz

lišta

DOBRÉ ZPRÁVY

28.12.2010

Vzkaz od Jörga

"Drazí, tady je Jorg, konečně.

Doufám, že tento vzkaz vás všechny zastihne v dobré a velmi povznesené vánoční náladě. První etapa evropského turné s Helloween skončila – a teď je čas na pár slov.

Nejprve, nesmíme opomenout brilantní záchrannou akci a Alexovo hraní, díky jěště jednou za vše, co jsi udělal pro fanoušky, kapelu a také pro mě.

Jistěže představa, že někdo sedí na „mé židli“ byla pro mě nepříjemná, ale tato mimořádná akce potřebovala neobyčejné řešení a jsem pyšný a šťastný, že jsi to byl ty, Alexi. Díky ještě jednou, dáme si spolu skutečný drink, ne jak ty skandinávské kočičky v kapele :-)

Byl jsem ohromený všemi těmi přáními, tunami emailů a smskami, které jsem dostal z celého světa a které mi přáli rychlé uzdravení. Děkuji Vám za podporu, která mi dodávala sílu, když jsme bojoval s těmi bastardy, co jsme měl v sobě.

Jörg Michael Mám několik dobrých zpráv, které bych vám rád řekl a věřte mi, skutečně mě těší, že můžu říct světu:

Operace proběhla asi před 6 týdny a první léčba také proběhla. Vše zatím vypadá dobře a jak mi předtím řekl Jens: „Nedělej si starosti Jörgu, nic nepřežije v tvém těle po všem, co jsi pro to udělal!“

Nakonec měl pravdu, zůstaly tam jen malé zbytky – s těmi budu bojovat v další terapii asi za 4 měsíce.

Myslím, že jsem měl štěstí, že to objevil jeden z mých přátel ve velmi raném stádiu. Je velmi dobře, že tento můj přítel se rozhodl být doktorem, protože byl velmi mizerný hráč na kytaru.

Kromě příprav na Vánoce, současně cvičím i na bubny, abych byl připraven, až bude turné pokračovat v novém roce. Vrátím se, ještě jednou díky za všechno, žijte a uvidíme se v Paříži nebo někde jinde...."

Zdraví, Jörg Michael

Zdroj: www.stratovarius.com

 

 

 

 


 

ŠPATNÉ ZPRÁVY

19.11.2010

"Milí fanoušci Stratovarius, obávám se, že mám pro Vás docela špatnou zprávu. Patří mezi ty mezi nejhůře představitelné (nejnepředstavitelnější). Je o našem příteli a bubeníkovi Jörgovi Michaelovi.

Jörg má rakovinu.

Nedávno objevil bouličku na svém krku, šel k doktorovi, rozhodli se pro operaci a našli to, čemu se říká „zhoubný nádor štítné žlázy“. Vyjmuli celou štítnou žlázu, aby byla největší šance, že všechno odstraní. Bude muset také podstoupit radioléčbu. Je bojovník. Mluvili jsme s ním a je jasné, že tento chlápek se nevzdává. On a jeho tým německých doktorů jsou naštvaní a připraveni nakopat rakovině zadek. Nechtěl bych být malou rakovinou buňkou na „shit“ seznamu těchto borců… věřte mi.

Jörg a jeho rodina (a my z kapely) jsme to zjistili teprve minulý týden, po operaci. Samozřejmě, že se všichni pohybujeme mezi velkými emocemi, smutkem, obavami, šokem, zmatkem, dokonce zlostí.

Protože pro Stratovarius, jak snad víte, začíná dlouhé turné s Helloween, není pro Jörga možné absolvovat první etapu tohoto turné po operaci a s terapií, která bude následovat. Já osobně jsem nejprve cítil beznaděj, co se týče turné, protože jsem byl tak rozrušený z této zprávy. Ale Jörg sám měl naprosro jasno o tom, že nechce, aby kapela kvůli tomu rušila jediné vystoupení. Nakonec toto bylo to, po čem jsem se cítil lépe a můžeme příští týden vyrazit na cestu.

Takže, jsme diskutovali, co teď uděláme. Jörg nejprve navrhl mého bratra Anderse, aby absolvoval turné v listopadu a prosinci, ale bohužel Anders bude velmi zaneprázněný nahráváním s malou nezávislou sklepní skupinou, která se jmenuje Hammerfall. Po dlouhém hledání jsme našli člověka, který to může udělat a nemá jiné závazky: Alex Landenburg. Dobře hraje, Jörg říká, že je to skvělý člověk (velmi důležité!) a dokonce se začal učit set ještě předtím, než jsme se rozhodli co dělat, což mi značí hodně obětavosti. Můžete si vygooglovat Alexe, pokud jste zvědavý.

Takže to vypadá, že Stratovarius absolvují první etapu turné Seven Sinners s Helloween, jak bylo naplánováno, jen ne s Jörgem za bicími, ale s Jörgem jako stimulem, který tam bude s námi. Ani jedno datum nebude zrušeno nebo změněno. Jörg se chce vrátit co nejdříve, ale záleží na terapii, takže nic neslibujeme. Pokusíme se Vás informovat.

V každém případě, nejdůležitější věcí je, že si myslí, že vyjmuli veškerou špatnou tkáň a konečný výsledek je, že jen upravíme větu, kterou jsem napsal výše. Potom řekneme:

Jörg měl rakovinu. Ale zvítězil."

Jens

Zdroj: www.stratovarius.comMalý sestřih "DARKEST HOURS"

10.11.2010

Poslechněte si malý sestřih ze singlu "Darkest Hours", který obsahuje dva songy z nadcházejícího alba "Elysium". Singl obsahuje ještě jednu demo verzi a dva live songy nahrané během Polaris turné. Singl bude dostupný na CD, ke stažení a na limitované vinylové edici.

Zdroj: www.stratovarius.comALBUM "ELYSIUM" a SINGL "DARKEST HOURS"

22.10.2010

Stratovarius dosazují poslední střípky do jejich třináctého studiového alba "Elysium", nahraného v 5-by-5 studios, Pitäjänmäki, Helsinki, Finsko.
Album bude vydáno celosvětově 14. ledna 2011 u vydavatelství Edel/EarMusic.

stratovarius

Singl se dvěma songy z alba "Elysium" bude vydán 26. listopadu 2010, zároveň se začátkem turné "7 sinners world tour", na kterém se Stratovarius připojí k Helloween jako speciální hosté. Vše propukne ve stejný den ve Vídni.
Singl obsahuje demo track a dva live tracky nahrané tento rok na úspěšném turné "Polaris".

Obsah singlu:

Darkest Hours ("Elysium")
Infernal Maze ("Elysium")
Darkest Hours (demo verze)
Against the Wind (live nahrávka, Sofia, Bulharsko)
Black Diamond (live nahrávka, Göteborg, Švédsko)

singl

Předběžný tracklist "Elysium": (pořadí songů a pracovní názvy se mohou změnit)

Heavenly Divine
Infernal Maze
Elysium, part I, II and III
Civilization
Darkest Hours
Under Flaming Skies
No return
New Horizon
Move the Mountain
Castaway (Japan Bonus Track)

Obal: Gyula Havancsák, foto kapely: Kimmo Syväri.

elysium

Zdroj: www.stratovarius.comNOVÉ VIDEO

04.09.2010

Pozdrav ze studia ... malé video

Zdroj: www.stratovarius.comStratovarius na turné “Seven Sinners” s Helloween

21.07.2010

"Jsme velice šťastní, že Vám můžeme oznámit, že jsme byli pozváni, abychom se připojili ke skupině Helloween na jejich turné “Seven Sinners” ke konci tohoto roku.

Pochopitelně jsme to přijali, vzhledem k tomu, že naše nové album bude již hotové před prvním koncertem turné. První vystoupení se uskuteční 26.11.2010 a první dvě etapy zahrnou celou Evropu. První etapa je již potvrzena, jako obvykle můžete vidět nadcházející koncerty Stratovarius na: www.stratovarius.com/tour.

Je naplánováno, že Stratovarius budou hrát hodinu na každém z těchto koncertů a potom nastoupí Helloween. Jak Andy Deris uvedl, bude to “power metalová party” podobná skutečně úspěšnému turné Helloweenů a Gamma Ray, které proběhlo před pár lety.

Rozvrh koncertů se docela dobře sladil s nahráváním a vydáním nového alba Stratovarius. Nová nahrávka Helloweenů vyjde na konci října tohoto roku. Stratovarius hodlá vydat nové album na začátku příštího roku, ale přesné datum ješte nebylo stanoveno.

Pokud Vás zajímá více o Helloween a jejich dalších plánech, podívejte se na jejich oficiální stránky www.helloween.org.

Další novinkou je, že velká část bicích pro nové album Stratovarius byla nahrána v 5 by 5 studios v Helsinkách a práce pokračuje doposud velmi dobře!"

"Seven Sinners" turné spolu s Helloween

26.11.2010: Szene, Vídeň, Rakousko

27.11.2010: Winter Masters of Rock, Zlín, ČR

28.11.2010: Petöfi Hall, Budapešť, Maďarsko

01.12.2010: Neue Stadthalle, Langen, Německo

02.12.2010: Hof Ter Lo, Antwerpy, Belgie

04.12.2010: Hardrock Hell Festival, Prestatyn, Velká Británie

05.12.2010: The HMV Forum, Londýn, Velká Británie

06.12.2010: Effenaar, Eindhoven, Holandsko

08.12.2010: Mejeriet, Lund, Švédsko

09.12.2010: Rockefeller, Oslo, Norsko

10.12.2010: Lisebergshallen, Gothenburg, Švédsko

11.12.2010: Arenan, Stockholm, Švédsko

13.12.2010: Rock Cafe, Tallinn, Estonsko

14.12.2010: Pakkahuone, Tampere, Finsko

15.12.2010: House Of Culture, Helsinki, Finsko

17.12.2010: Stodola, Varšava, Polsko

18.12.2010: Studio, Krakov, Polsko

19.12.2010: Malá Sportovní Hala, Praha, ČRZdroj: www.stratovarius.comPOLARIS LIVE, OBNOVENÉ VYDÁNÍ INFINITE
A PLÁNY DO BUDOUCNA

14.06.2010

21. května bylo znovu vydáno poslední album “Polaris” včetně 75-minutového live CD, které bylo nahráno během evropského turné 2009. Live CD obsahuje následující nahrávky:

01. DESTINY
02. HUNTING HIGH AND LOW
03. SPEED OF LIGHT
04. KISS OF JUDAS
05. DEEP UNKNOWN
06. A MILLION LIGHT YEARS AWAY
07. BACH: AIR SUITE
08. WINTER SKIES
09. PHOENIX
10. SOS
11. FOREVER IS TODAY
12. KING OF NOTHING
13. FATHER TIME
14. HIGHER WE GO

Vysoce uznávané album “Infinite” bude celosvětově znovu vydáno 26. června poté, co kapela získala zpět práva na toto album.

V květnu kapela zakončila s velkým úspěchem v Číně světové turné k albu Polaris.
K jejich velkému překvapení Finové zjistili, že je v Číně nazývají Lin Yun místo Stratovarius – zdá se, že je ještě hodně překvapení k objevení na Dálném Východě. Kapela chce poděkovat všem svým starým i novým fanouškům v Číně za jejich ohromnou podporu.

Během turné kapela napsala už 20 nových skladeb. Začnou je nyní připravovat a zbrusu nové studiové album vyjde na začátku roku 2011 u JVC v Asii a u Edel/Ear
pro zbytek světa. Další světové turné bude v roce 2011.

Zdroj: www.stratovarius.comVIDEA Z EKVÁDORU, PERU, ČÍNY A THAJSKA

04.06.2010

Opět tu máme něco pro potěšení. Video z Ekvádoru a Peru najdete tady, video z Dálného východu můžete vidět zde. BAVTE SE!!!

Zdroj: www.stratovarius.comZEMŘELA LEGENDA

RONNIE JAMES DIO - R.I.P. 10. 7. 1942 – 16. 5. 2010

18.05.2010

Už nebudou další turné, víc hudby, víc života a mnohem více magie, jak sliboval Ronnie James Dio, když kvůli zhoršení jeho zdravotního stavu muselo být zrušeno plánované turné Heaven And Hell.

Ještě v noci na neděli Wendy Dio, manželka a manažerka Ronnieho, vyvracela fámy o smrti zpěváka, ačkoliv nepopírala jeho vážný stav. Rána se ovšem jedna z největších ikon rockové a metalové scény sotva dožila.

Sedmašedesátiletý zpěvák, jehož jedinečný hlas zůstane zvěčněn na nahrávkách ELF, RAINBOW, BLACK SABBATH a DIO prohrál svůj šestiměsíční boj s rakovinou žaludku. Ještě před měsícem by to nejspíš nikdo nepřipustil. Ronnie se osobně zúčastnil ceremoniálu u příležitosti udělování cen Revolver Golden Gods v Nokia Club v L.A. Zpěvák obdržel cenu Nejlepšího vokalisty za svůj výkon v HEAVEN AND HELL. Na pódiu osobně promluvil o svém boji se zákeřnou nemocí, kvůli které se musel podrobit chemoterapii v jedné z nejprestižnějších nemocnic ve světě M.D. Anderson v Houstonu. Ani včasné objevení nádoru a intenzivní péče nezachránily Diovi život.

Zdroj: www.spark-rockmagazine.czNOVINKY O NOVÉM ALBU

14.04.2010

Stratovarius začali pracovat na novém studiovém albu. Všichni se sešli v Sotkamo, aby probrali nápady na nové songy. Lauri natočil malé video, které můžete vidět zde.REPORT ZLÍNSKÉHO KONCERTU

31.01.2010

Postřehy ze zlínského koncertu nám poslala Jana a můžete si je přečíst ZDE. Díky :)

Ti z vás, kteří ulovili fotky a chtějí se o ně podělit, můžete je zaslat na náš mail a my je rádi zveřejníme.FOTKY Z TURNÉ

23.01.2010

Fotograf Lasse Arkela byl se Stratovarius na pár koncertech a zde je malá fotodokumentace z finského podzimního miniturné www.4life.fi/photo/Stratovarius/.

Několik fotek z pařížského koncertu si můžete prohlédnout přímo na oficiálních stránkách www.stratovarius.com.

Zdroj: www.stratovarius.com

archiv novinek 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2008 - 2007 - 2006 - 2005 - 2004

lišta

 

lišta

Facebook MySpace

 

lišta

MetalBaby

 

lišta

18.06.2011/ Doplněna sekce Tour

04.02.2011/ Nový odkaz na Metalmanii

19.10.2010/ Doplněna diskografie

22.09.2010/ Doplněny koncerty

21.07.2010/ Koncerty

06.03.2010/ Nový překlad rozhovoru

21.02.2010/ Nová fotogalerie