wz

lišta

ZPRÁVA O NOVÉM ALBU

31.12.2009

Stratovarius vydali následující zprávu:

Jsme ještě uprostřed světového turné k albu Polaris, ale máme nějaké novinky.

Evropské festivaly na začátku tohoto léta byly jako obvykle příjemné a uvolňující. Poté jsme se vydali na dlouhou tříměsíční cestu, která zahrnovala Dálný Východ, severní a jižní Ameriku a Finsko. Jedním ze zlatých hřebů byl Peking, místo, kde nikdo ze skupiny předtím ani nehrál ani ho nenavštívil.

Po malé přestávce karavan znovu vyjede v roce 2010 a podnikneme v lednu a únoru dlouhé turné po Evropě.

Máme ještě několik dobrých zpráv: potvrdili jsme účast na festivalu Wacken Open Air konaný v srpnu 2010, který je pokaždé skvělá zábava. Je to největší metalový festival na světě a má skvělé publikum, ale také je tam mnoho kapel. Můžete se vždycky znovu sejít se spoustou starých přátel v zákulisí a ve VIP baru. Toto vystoupení bude značit konec světového turné Polaris, které zahrnulo 4 kontinenty s téměř stovkou vystoupení. Také jsme potvrdili účast na karibské plavbě "70 Tons of Metal" na konci ledna 2011.

Nejlepší zprávu jsme si schovali na konec: příští rok začneme pracovat na novém albu, pokračování Polarisu z roku 2009.

Zdroj: www.stratovarius.com


STRATOVARIUS TURNÉ 2010 - DOPROVODNÉ KAPELY

4.12.2009

STRATOVARIUS oznámili skupiny, které je budou doprovázet na jejich chystaném evropském turné, které podle plánu odstartuje 7. ledna 2010 v Bochumi v Německu.

Doprovázet je budou následující skupiny:

TRACEDAWN, MYSTIC PROPHECY:

Jan. 07 - Zeche - Bochum [DE]
Jan. 08 - Hof ter Lo - Antwerp [BE]
Jan. 09 - Melkweg - Amsterdam [NL]
Jan. 10 - Garage - London [UK]
Jan. 12 - Elysee - Paris [FR]
Jan. 13 - Le Bikini - Toulouse [FR]
Jan. 15 - La Riviera - Madrid [ES]
Jan. 16 - Rockstar Live - Bilbao [ES]
Jan. 17 - Razzmatazz 1 - Barcelona [ES]
Jan. 19 - Transbordeur - Lyon [F]
Jan. 20 - Z7 - Pratteln [CH]
Jan. 21 - Alcatraz - Milan [IT]


TRACEDAWN, WINTER'S VERGE:

Jan. 23 - SKC - Belgrad [RS]
Jan. 24 - Hristo Botev Hall - Sofia [BG]
Jan. 26 - Petöfi Hall - Budapest [HU]
Jan. 27 - Szene - Vienna [AT]
Jan. 28 - PKO - Bratislava [SK]
Jan. 29 - Masters of Rock - Zlin [CZ]


TRACEDAWN, DREAM EVIL:

Jan. 30 - Backstage - München [DE]
Feb. 01 - Longhorn - Stuttgart [DE]
Feb. 02 - Garage - Saarbrücken [DE]
Feb. 03 - Markthalle - Hamburg [DE]
Feb. 04 - The Rock - Copenhagen [DK]
Feb. 06 - Mejeriet - Lund [SE]
Feb. 07 - Trädgarn - Gothenburg [SE]
Feb. 08 - Rockefeller - Oslo [NO]
Feb. 09 - Tyrol - Stockholm [SE]


POLARIS, nové album od Stratovarius skončilo na 57. místě v Top New Artrist Albums, což je žebříček nejlépe prodávaných alb od nových nebo se rozvíjejících umělců. Uvádí ty umělce, kteří se nikdy neobjevili v TOP 100 Billboardu 200.

Do oficiálního žebříčku ve Finsku Polaris vstoupil na 2. místě. Album také debutovalo na 55. místě v German Media Control.

Zdroj: www.blabbermouth.net


JENS JOHANSSON A AVANTASIA

4.12. 2009

Klávesista Jens Johansson je jedním z hostujících muzikantů, kteří se objeví na chystaném albu projektu AVANTASIA od frontmana skupiny Edguy Tobiase Sammeta.

Tobiasův komentář: Znám Jense už řadu let; mezi skupinami Edguy a Stratovarius bylo vždy přátelství. Stali se z nás přátelé, když před pár lety hrál Jens v kapele Tima Kotipelta během turné s Edguy v Jižní Americe. Několikrát jsme se opili a Jens vždy zachytil „možné nesnáze“ svým Powershotem G5.

Na svůj hudební nástroj hraje geniálně - a navíc – hudba, kterou hraje, zní pro mě úžasně. Spousta lidí se může rozkrájeT a hrát rychle, ale na rozdíl od většiny z nich, každý tón, který Jens zahraje je vkusný a přesně umístěný tam, kam patří. Nevím, jestli je nejrychlejším klávesistou na světě, ale rád bych si to myslel. Přinejmenším jsem nikdy nikoho rychleji hrát neslyšel.

Doposud potvrzení hosté na albu AVANTASIA:

* Klaus Meine (SCORPIONS)
* Tim "Ripper" Owens (JUDAS PRIEST, YNGWIE MALMSTEEN, ICED EARTH)
* Eric Singer (KISS, ALICE COOPER)
* Michael Kiske (HELLOWEEN)
* Jorn Lande (MASTERPLAN, ARK, MILLENIUM)
* Bob Catley (MAGNUM)
* Sascha Paeth
* Felix Bohnke (EDGUY)
* Alex Holzwarth (RHAPSODY, SIEGES EVEN)
* Russell Allen (SYMPHONY X)
* Jens Johansson (STRATOVARIUS, DIO, YNGWIE MALMSTEEN)


Zdroj: www.metalfromfinland.com


MATIASOVA 50. SHOW, VIDEO Z TURNÉ

17. 10. 2009

Pánové oslavili 14. října 50. Matiasovu show.
"Matias ušel dlouhou cestu od doby, kdy jsme ho vzali před rokem a půl
do Lappajärvi zkoušet materiál z Polarisu. Ukázal nejenom, že je skvělý kytarista, skladatel a umělec, ale také, že je úžasný kluk a opravdový člen kapely. Nemůžu (Lauri) si vzpomenout, kdy jsem byl naposledy na takové skvělé sňůře. Opravdu doufám, že se bavíte jeho přítomností a hudbou, jak nejvíce to jde." Lauriho komentář

Videa z turné, Tajwan a Čína.Zdroj: Stratovarius.com


VIDEO Z TURNÉ (5)

17. 8. 2009

Tentokrát Španělsko a Rumunsko.Zdroj: Stratovarius.com


VIDEO Z TURNÉ (4)

10. 8. 2009

Další video z turné, Rusko. Více příště ...Zdroj: Stratovarius.com


PROBLÉMY NA PRO ROCK V KYJEVĚ

23. 7. 2009

prorock"Nejprve bychom se chtěli omluvit všem, co si koupili vstupenky a v neděli nikoho neviděli hrát.

Skupiny měly náročný den, ale samozřejmě se těšily, že vám všem zahrají. Stratovarius měl docela komplikované cestování, dostat se z předešlého festivalu Ilosaarirock ve Finsku do Kyjeva. Bylo sotva možné to zvládnout za 24 hodin, ale my to zvládli (trvalo to asi 23 hodin, osobně se mi podařilo spát asi jen 2 hodiny v letadla z Mnichova do Kyjeva).

Poté, co jsme zjistili, že celá akce byla zrušena a po pár hodinách spánku, jsme se společně najedli a popili. Lauri navrhl, že zorganizujeme vystoupení bez přípravy v nějakém klubu v Kyjevě. Osobně jsem byl trochu opatrný od chvíle, co jsme zaslechli, že jeden z techniků od Arch Enemy byl okraden předešlý den na letišti v Kyjevě – byl přinucen s použitím pistole vybrat celou možnou hotovost ze své karty v bankomatu.

Ale skupina Finntroll to udělala, někde hráli a bylo to zřejmě úžasné.

Jakmile se vrátil Finntroll ze svého klubového vystoupení, šťastní, upocení a (doufejme) i trochu opilí, čelili stejnému problému jako my ostatní – klíče k pokojům už nefungovaly a naše osobní věci v pokojích a celá výbava skupiny byly drženy hotelem jako zástava, do té doby dokud nedostanou zaplaceno. Zadržovali také naše pasy. Byl to hotel The Hotel Rus a tento hotel je bezpochyby místo, kterému pokud možno se vyhnout.

Nakonec si tento problém musely kapely vyřešit sami, promotér nebyl k nalezení. Průserem bylo, že zřejmě na místě konaní nebyli fanoušci informováni o zrušení. Žádná cedule, žádné prohlášení, nic. Bylo o tom hodně dohadů, proč se to stalo a bylo trochu obtížné cokoli konkrétního zjistit. Některé z dohadů a protidohadů:

1.Online ticket agentura odložila platbu do příštího týdne, místo konání a personál chtěli platbu už v neděli. Ale prodejní ticket online je web, který je řízen promotérem.
2. Byly v oběhu falešné lístky
3.Špatný prodej vstupenek ( toto je, co promotér naznačuje ve svém stručném prohlášení). Ale technici a kapely, které tam byli první den, říkali, že lidi byli docela OK, s prodejem okolo 4000 nebo tak.

Takže nakonec je to jen jedna z těch rock'n'roll záhad, kdy fanoušci byli okradeni, kapely byly ošizeny a všechny peníze zmizely … někde. Zdá se, že velká část viny za to všechno padá na organizátora Sergey Gorokh of WIMP Productions (email wimp@ukr.net, phone +380509415839, icq 282-011-652).

Pokud budou nějaké zprávy o vrácení peněz nebo jakékoliv jiné zprávy, uvedu je tady (nezatajil bych dech)."

Zdroj: Stratovarius.com


KONCERT VE ZLÍNĚ

17. 7. 2009

fansStratovarius nás v rámci evropského turné poctí svojí návštěvou v pátek 29. ledna, 2010. Koncert se koná ve Zlíně, Masters of Rock Café.

Zdroj: mastersofrock.cz

Pro Vás, kteří jste na Masters ve Vizovicích fotili koncert Stratovarius a chtěli byste se podělit s ostatními o tento zážitek, rádi zveřejníme Vaše fotografie v naší fotogalerii v nové sekci "Fans". Pište na mail: sara.kris@email.cz

 

 

POLARIS TURNÉ

3. 7. 2009

Ve středu 1.7.2009 byla zvěřejněna data koncertů světového Polaris turné. Turné se bude konat v lednu a únoru 2010 a dosud byly potvrzeny koncerty pro Německo, Benelux, Francii, Španělsko, Itálii, Švýcarsko, Slovensko, Srbsko, Bulharsko, Maďarsko, Rakousko a Skandinávii.

Zdroj: Stratovarius.com


VIDEO Z TURNÉ (3)

17. 6. 2009

Další video z turné, Dublin.Zdroj: Stratovarius.com


VIDEO Z TURNÉ (2)

9. 6. 2009

Video z turné v Lappajärvi a Tampere.

Příjemnou zábavu!!!Zdroj: Stratovarius.com


STRATOVARIUS WEBSHOP

3. 6. 2009

stratoshopOficiální Stratovarius Webshop
byl oficiálně otevřen.


Zdroj: Stratovarius.com

 

 

 
KONEC BRITSKÉHO TURNÉ

25. 5. 2009

stratovariusPár slov Jense o britském turné: "Malé britské turné právě skončilo a bylo docela úspěšné. Rádi bychom poděkovali Eden´s Curse a Firewind plus posádce, protože jsou to všichni úžasní borci! Omlouváme se za poněkud dlouhé zvukové zkoušky prvních několik dní, vyskytlo se pár technických "skřítků" k řešení, byla to první vystoupení za dlouhou dobu a Timo byl také trochu pod psa.
Příště vpadneme do Ruska!"

Zdroj: Stratovarius.com


VIDEO Z TURNÉ (1)

20. 5. 2009

Stratovarius uveřejnili na svých webovkách malé video z prvních tří dnů turné.

Bavte se!!!Zdroj: Stratovarius.com


TIMO a MATIAS NA TV2

30. 4. 2009

Timo Kotipelto a Matias Kupiainen budou hrát akusticky několik písní ve finské veřejnoprávní televizi TV2 (pořad Musiikki) v neděli 3. května ve 22.35 (finský čas).

Deep Unknown můžete vidět také na těchto odkazech:
Nelonen TV nebo RadioRock

Zdroj: Stratovarius.com
KLIP "DEEP UNKNOWN"

20. 4. 2009

Stratovarius zveřejnili na svém foru nový klip k songu "Deep Unknown" ...Zdroj: Stratovarius.com


AUTOŘI POLARISU

1. 4. 2009

Promo kopie alba POLARIS byly rozeslány kritikům a odezva byla absolutně pozitivní. Tady jsou nějaké doplňující informace, které bychom rádi poskytli, protože kvůli nešťastné náhodě autoři jednotlivých skladeb nebyli na promo kopiích uvedeni:

 

 

Stratovarius - Polaris:

1. Deep Unknown: (Matias Kupiainen/ Timo Kotipelto)
2. Falling Star: (Lauri Porra/Lauri Porra)
3. King of Nothing: (Jens Johansson/Jens Johansson)
4. Blind: (Jens Johansson/Jens Johansson)
5. Winter Skies: (Jens Johansson/Jens Johansson)
6. Forever is Today: (Lauri Porra/Lauri Porra)
7. Higher We Go: (Timo Kotipelto, Matias Kupiainen/Timo Kotipelto)
8. Somehow Precious: (Timo Kotipelto, Matias Kupiainen/Timo Kotipelto)
9. Emancipation Suite part I: Dusk (Lauri Porra/Lauri Porra)
10. Emancipation Suite part II: Dawn (Lauri Porra/Lauri Porra)
11. When Mountains Fall: (Lauri Porra/Lauri Porra)


Zdroj: Stratovarius.com


OBAL "POLARIS"

13. 3. 2009

Stratovarius zveřejnili obal nového alba "Polaris" i s tracklistem.


Deep Unknown
Falling Star
King of Nothing
Blind
Winter Skies
Forever Is Today
Higher We Go
Somehow Precious
Emancipation suite: I Dusk
Emancipation suite: II Dawn
When Mountains Fall

 

Zdroj: Stratovarius.com


NOVÉ ALBUM !

24. 2. 2009

21. května světlo světa spatří zbrusu nové album Stratovarius nazvané Polaris. Vyjde pod štítkem vydávací firmy Eden a bude obsahovat 11 písní.

Na podzim kapela plánuje turné po Asii a po Severní a Jižní Americe. Evropské turné se pak plánuje na rok 2010.

Zdroj: Stratovarius.com


STRATOVARIUS NA MASTERS OF ROCK 2009

4. 1. 2009

Před Vánocemi byli jako další hvězda festivalu Masters Of Rock 09 potvrzeni Stratovarius. Kapela zde představí nového kytaristu Matiase Kupiainena a nové album, které se právě natáčí.

Vstupenky můžete již objednávat ZDE

Zdroj: MastersOfRock.cz

 

 

 

archiv novinek 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2008 - 2007 - 2006 - 2005 - 2004

lišta

 

lišta

Facebook MySpace

 

lišta

MetalBaby

 

lišta

18.06.2011/ Doplněna sekce Tour

04.02.2011/ Nový odkaz na Metalmanii

19.10.2010/ Doplněna diskografie

22.09.2010/ Doplněny koncerty

21.07.2010/ Koncerty

06.03.2010/ Nový překlad rozhovoru

21.02.2010/ Nová fotogalerie