wz

lišta

TOLKKI O PŘIPRAVOVANÉ OPEŘE !

8. 10. 2007

Tolkki si vybral pro svojí připravovanou rockovou operu Saana - Warrior Of Light dalšího zpěváka - bude jím Heikki Pöyhiä ze skupiny Twilighting.

"Já jsem poznal Heikkiho, když jsem míchal jejich debutové album a hned se mi líbil jeho všestranný hlas. Má velmi silný hlas, ale může zpívat i velice lehce, když potřebuje.

Tento projekt změní formu a obsah rockové opery. Můj cíl byl vytvořit něco totálně nového a přitom udržet nejlepší části z rockové opery a opery. Nechtěl jsem složit nějakých 10 písní s rychlým příběhem, pozvat sedm slavných metalových zpěváků a nazvat to rockovou operou. Strávil jsem hodně času vybíráním zpěváků a byla to velmi obtížná práce, protože každý z nich je jedinečný, i když to nejsou velká jména. Celý koncept je jedinečný, ale o tom více později."

Saana - Warrior Of Light vyjde na přelomu roku 2007 - 2008 a bude obsahovat exkluzivní bonusové DVD s videi, rozhovory, atd. Jako hlavní postava byla potvrzena americká koloraturní sopranistka Jennifer Sowle...

Zdroj: Brave Words & Bloody Knuckles


JARI KAINULAINEN V EVERGREY !

12. 8. 2007

Bývalý basista Stratovarius Jari Kainulainen se stal členem švédské kapely Evergrey. Jari to okomentoval slovy: "Co můžu říct? Když jsem slyšel, že Evergrey hledají basáka, ihned jsem navázal kontakt s Tomem S. Englundem, že mam extrémní zájem. Pak mě požádali, abych přišel na zkoušku. Nedokážete si představit, jak jsem byl nervózní!"

Evergrey: "Jsme hrozně šťastní, že máme Jariho v kapele. Určitě zlepší náš zvuk a přinese nové nápady!"

Tolkkiho rocková opera Saana - Warrior Of Light by měla vyjít koncem letošního roku nebo začátkem roku 2008 a měla by obsahovat i DVD s videem, rozhovory, a spousty dalších zajímavých věcí...

Zdroj: Brave Words & Bloody Knuckles


TOLKKI O PLÁNECH STRATOVARIUS !

6. 6. 2007

"Nové album Stratovarius je zatím u ledu. Bicí byly nahrané, já se plně soustředím na mojí rockovou operu SAANA - WARRIOR OF LIGHT, Timo Kotipelto jede turné k jeho sólovce a se Stratovarius máme taky ještě nějaké koncerty. Moje opera by měla vyjít do konce letošního roku a nové albu Stratovarius vyjde buď v dubnu nebo v září příštího roku."

Stratovarius nás navštíví 14. 7. na Masters Of Rock, kde mimo jiné vystoupí například Children Of Bodom, Uriah Heep, Motörhead a spousta dalších.


KOTIPELTO O NOVÉM ALBU STRATOVARIUS !

12. 4. 2007

"Jsem velmi nadšený z demoverzí nových písniček, protože Tolkki složil písně připomínající časy alb Episode a Visions. Myslím, že jsme zpět s tím, co fanoušci chtějí slyšet. Nové písně jsou velmi dobré a některé z nich se pravděpodobně stanou klasikou." Timo Kotipelto se také vyjádřil ke stavu Tima Tolkkiho

"Timovi je o dost líp. Měl velké deprese, když jsme začínali společné turné. Ale ke konci to bylo čím dál lepší. Teď je na něm vidět, jak si to na pódiu užívá."

Zdroj: Brave Words & Bloody Knuckles


PRVNÍ REPORT ZE STUDIA !

4. 3. 2007

V týdnu Stratovarius začali nahrávat jejich 12. studiové album a na jejich stránkách už máte možnost shlédnout krátký report z natáčení (Sonic Pump Studios). Podle Tima Tolkkiho bude album návratem ke kořenům kapely...

Report je ZDE

Zdroj: Stratovarius.com


NOVÁ DESKA !

27. 2. 2007

Stratovarius zahájili nahrávání jejich 12. studiového alba "R.... R". Na oficiálních stránkách by se brzo měla objevit webová kamera, takže bude možnost sledovat kapelu přímo při natáčení. Album se natáčí v Sonic Pump Studios a bude hotové do konce roku. Vyjít by mělo příští rok...

Zdroj: Brave Words & Bloody Knuckles


SAANA - WARRIOR OF LIGHT !

28. 1. 2007

Nová rocková opera Tima Tolkkiho Saana - Warrior Of Light je o příběhu ženy, která se vydá na nezapomenutelnou cestu, která jí navždy změní její život a pohled na svět. Na své cestě odhalí největší tajemství lidstva a svůj vlastní osud.

Hlavní roli - Válečníka světla - bude hrát 29-letá operní pěvkyně Jennifer Sowle z USA. Na albu se samozřejmě objeví spousta dalších hudebníků včetně Tima Tolkkiho.

Saana - Warrior Of Light vyjde na podzim letošního roku.

Zdroj: Brave Words & Bloody Knuckles


TIMO TOLKKI CHYSTÁ ROCKOVOU OPERU !

1. 1. 2007

"Saana-Warrior Of Light. Dva roky nosím tuto ideu v hlavě a nechce mě opustit. Bude to rocková opera, ale ne ve smyslu jako je spousta nahrávek označována za rockové nebo metalové opery! Všichni zpěváci jsou pečlivě vybíraní - zpěváky zkouším již 6 měsíců. Není to tak, že bych pozval někoho slavného, ať mi něco zazpívá. Musí se na určitou část opravdu hodit, musí cítit význam textu a hudby. Strávil jsem čas s jedním hlavním kandidátem, abych ho osobně poznal. To je velmi důležité, když budu psát hudbu. Dávám také přednost novým talentům. Během Vánoc jsem psal příběh a jenom ze mě lilo. Píšu to ve finštině, ale až to bude připravené, tak to přeložím do angličtiny. Jednal jsem o tomto vydání s několika nahrávacími společnostmi a zájem byl velmi dobrý! Slyšel jsem nějaké zvěsti o Tarje Turunen (ex-Nightwish), že by měla hrát hlavní roli. Není to pravda. I když jsem chtěl do hlavní role obsadit finskou osobu, příběh se vyvinul natolik, že to není nutné.

Ještě bych Vám chtěl popřát štastný rok 2007. Ať se Vám splní Vaše sny!"

Timo

Zdroj: Brave Words & Bloody Knuckles

 

archiv novinek 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2008 - 2007 - 2006 - 2005 - 2004

lišta

 

lišta

Facebook MySpace

 

lišta

MetalBaby

 

lišta

18.06.2011/ Doplněna sekce Tour

04.02.2011/ Nový odkaz na Metalmanii

19.10.2010/ Doplněna diskografie

22.09.2010/ Doplněny koncerty

21.07.2010/ Koncerty

06.03.2010/ Nový překlad rozhovoru

21.02.2010/ Nová fotogalerie