wz

lišta

TIMO KOTIPELTO PŘIPRAVUJE NOVÉ SÓLOVÉ ALBUM !

23. 12. 2005

"Turné Stratovarius pro tento rok končí. Užil jsem si spoustu legrace během cestovaní po světě. I když nebylo lehké hrát na tolika koncertech, odezva a podpora fanoušků byla znamenitá! Všem moc děkuju!

Právě teď jsem skládal nějaký nový materiál pro další Kotipelto album. Už mám připravené skoro všechny potřebné písně. Teď se chystám sejít s klukama z kapely (Lauri, Tuomas, Janne a Mirka), připravit písně a domluvit se, kdy album začneme nahrávat.

V současné době Vám ale nemohu sdělit žádné přesné datum vydání. Určitě se to ale co nejdříve dozvíte.

Užijte si legraci při čekání na Vánoce!"

Timo

Zdroj: Kotipelto.com


WMOR 2005 A POZDRAV OD TIMA TOLKKIHO !

06. 12. 2005

Takže první ročník zimního Masters Of Rock máme úspěšně za sebou. Stratovarius předvedli výborný koncert, i když mně osobně tam chyběl Jari Kainulainen. A určitě Vás potěším tím, že Vám všem Timo Tolkki přeje pěkný Vánoce a šťastný Nový rok! Jeho pozdrav si můžete prohlédnout ZDE!

Už teď se můžete těšit na další ročník letního Masters Of Rock, který by měl proběhnout 14. - 16. 8. 2006 opět v areálu likérky Rudolfa Jelínka. Zatím by měli být potvrzeny tyto kapely: HELLOWEEN, GAMMA RAY, EDGUY, KREATOR, MASTERPLAN, THE GATHERING, TAMOTO a TŘI SESTRY...

Fotky z WMOR 2005 si můžete prohlédnout ZDE


NOVÉ SOLOVÉ ALBUM LAURIHO PORRI A WMOR 2005 !

23. 11. 2005

Baskytarista Lauri Porra 26. října vydává své první sólové album. Na albu se mezi hosty objeví například: Jussi Lehtonen, Tuomo Prättälä, Mikko Kaakkuriniemi, Timo Kämäräinen, Alexi Laiho, Janne Huttunen, Jukka Uljas, Jay Kortehisto, Emma Salokoski a Tero Lindberg.

První ročník zimního Masters Of Rock 2005 se blíží! Vstupenky jsou stále k dostání u všech sítí za 600,-.

Ticketpro, www.ticketpro.cz, tel: 296 329 999
Ticket-Art, www.ticket-art.cz, tel: 222 897 333
Ticketstream, www.ticketstream.cz, tel: 224 263 049
Ticketportal CZ, www.ticketportal.cz, tel: 224 091 437


1. ROČNÍK ZIMNÍHO MASTERS OF ROCK !

21. 10. 2005

Agentura Pragokoncert, pořadatel MASTERS OF ROCK, největšího mezinárodního open-air festivalu u nás, připravila pro všechny fanoušky rocku a metalu další velkou AKCI! Ještě letos v zimě, přesně 3.12.2005 se uskuteční jednodenní mutace tohoto velkolepého festivalu v zimním kabátě. Ano, 3.12.2005 se ve sportovní hale Novesta ve Zlíně koná 1. ročník ZIMNÍHO MASTERS OF ROCK! Vstupenky na tuto mega akci jsou již ve všech obvyklých předprodejních sítích a předprodejích a můžete si je objednávat i přes oficiální MOR.

PROGRAM WMOR 2005

13:00 – 13:30 Daimonion (CZ)
13:45 – 14:25 Interitus (CZ)
14:40 – 15:30 Wohnout (CZ)
15:45 – 16:35 Vypsaná Fixa (CZ)
16:50 – 17:40 Tagada Jones (F)
17:55 – 18:45 Arakain (CZ)
19:10 – 20:10 Korpiklaani (Fin)
20:40 – 21:55 Hammerfall (Swe)
22:15 – 23:45 Stratovarius (Fin)

O UBYTOVÁNÍ nebudete mít nouzi, neboť agentura Pragokoncert pro vás domluvila speciální zvýhodněné ubytování na Interhotelu Moskva (cca 200m pod halou Novesta). 1 lůžkový pokoj za 600,-/noc a dvoulůžkový pokoj za 800,-/noc! Nabídka platí od pátku 2.12. do neděle 4.12. Slevy však můžete uplatnit pouze po předložení platné vstupenky na Zimní Masters Of Rock!

Více o WMOR 2005 na ZDE

Zdroj: Masters Of Rock CZ


LAURI PORRA BRZY VYDÁ SVÉ SÓLOVÉ ALBUM !

16. 10. 2005

Dlouho očekávané debutní sólové album Lauriho Porry vyjde 26. října 2005. Album obsahuje nejvíce respektované finské hudebníky: Jussi Lehtonen, Tuomo Prättälä, Mikko Kaakkuriniemi, Timo Kämäräinen, Alexi Laiho, Janne Huttunen, Jukka Uljas, Jay Kortehisto, Emma Salokoski a Tero Lindberg.

Album bude obsahovat basové sólo verze od Jeana Sibeliuse "valse triste". Zbylých osm je Lauriho originál.

» www.lauriporra.com

Zdroj: Stratovarius.com


PŘEKLADY TEXTŮ !

24. 9. 2005

V diskografii si můžete přečíst další překlady textů. Přibyli alba Visions, Destiny, Infinite, Intermission, Elements Pt. 1 a Elements Pt. 2. Postupně se u každého alba objeví i dobová fotka kapely. Další alba se tu objeví co nejdřív...

Za překlad ještě jednou děkuju Aneete


PŘEKLADY TEXTŮ NOVÉHO ALBA !

2. 9. 2005

Stratovarius 05V diskografii si můžete přečíst kompletní překlad textů z nového alba "Stratovarius", které vyšlo 5. září. V nejbližší době se tu objeví překlady všech alb, co Stratovarius vydali, takže se máte na co těšit...

Za překlad děkuju Aneete


STRATOVARIUS VE SPARKU !

2. 9. 2005

V novém čísle rockového magazínu Spark, který vyšel 1. září, najdete velmi zajímavý rozhovor s Timem Kotipeltem a Jensem Johanssonem. Dočtete se v něm o problémech, které nedávno kapelu postihly a také o novém albu, které má světovou premiéru v pondělí 5. září...

Část rozsáhlého rozhovoru si můžete přečíst na oficiálních stránkách Sparku.

Více ZDE


STRATOVARIUS NA WACKENU A POZDRAV OD TIMA TOLKKIHO !

9. 8. 2005

Tento rok se kapela stala překvapením německého festivalu Wacken. Hráli zde tři písničky: Hunting Hight and Low, Black Diamond a Maniac Dance. Timo Kotipelto k tomu řekl: "Bylo to skvělé, být zpátky na podiu". Kytarista Timo Tolkki říká: Hej, Jensi, přestaň si hrát s těma pitomejma webovkama a pojď CHLASTAT!!!!! Nový basák Lauri Porra říká: " Chlastat????? WOOHOO"

Zdroj: Stratovarius.com

Dodatek od Aneete:

"Měla jsem ohromný štěstí, že jsem mohla být také při tom. To, že Stratovarius budou překvapení Wackenu jsem věděla už dýl, a když jsem na Wacken přišla, bylo to ještě mnohem jasnější. Na velkých obrazovkách pouštěli neustále video Maniac Dance, rozdávali tu jejich samolepky a navíc večer dorazili do novinářkého baru téměř v úplné sestavě :o) Měla jsem šanci si se všemi popovídat, i když nejvíc času jsem strávila s Timem Tolkkim. Musím říct, že mě velmi překvapil, protože jsem zjistila, že je to příjemný usměvavý pán! Když jsem mu navíc přinesla podepsat jeho sólové album, odpověděl mi dokonce na několik otázek ohledně textů Stratovarius. Jinak, Timo vás všechny moc pozdravuje a řekl mi, že Čechy jsou jeho druhým domovem :o)

Co se týče koncertu, musím se přiznat, že jsem ho málem prošvihla. Když jsem ale zaslechla první tóny Hunting, vystřelila jsem jako šipka a hnala se do kotle. Podařilo se mi protlačit se do třetí řady. Stejně tam nebylo noc vidět, ale atmosféra byla skvělá. Neumíte si to představit... všichni lidi kolem mě věděli, že tu jsou znovu! oni taky. Skákali jsme, dělali jsme bordel a všichni jsme se společně hrozně moc radovali...Ty tři písničky uběhli jako voda, ale zanechali ve mě hlubokej pocit radosti :o)

Zkrátka a dobře...Máme se na co těšit!!!!! A kdo nepojede do Zlína jenom proto, že to je moc daleko, že se mu nechce...Tak přijde fakt o hodně!"


VIDEO "MANIAC DANCE" A ROZHOVOR !

24. 7. 2005

Na stratovarius.com je už video "Maniac Dance" ke stažení, tak stahujte! Více na stratovarius.com

Dál tady máte zajímavý rozhovor s Timem Kotipeltem a Jensem Johanssnem o novém albu, o nedávných problémech v kapele a o Timu Tolkkim.


NOVÝ SINGL "MANIAC DANCE" !

20. 7. 2005

8. srpna vychází u firmy Noise Records singl Maniac Dance. K této skladbě byl natočen videoklip, který má premiéru 24. července.

Tady je seznam skladeb:

1) Maniac Dance
2) United
3) Maniac Dance (Club Mix)
4) Maniac Dance (Original Demo)
5) Maniac Dance (Video Clip)

Zdroj: Noiserecords.com


NOVÝ BASKYTARISTA LAURI PORRA !

19. 7. 2005

Dlouholetý baskytarista Stratovarius Jari Kainulainen se rozhodl odejít z kapely. Za jeho odchodem nestojí rozepře nebo nesnášenlivost v kapele ale to, že se Jari už necítí na dlouhé a vyčerpávající turné, které má kapela v plánu. Rozhodně ale nehodlá odejít z hudební scény, ale bude pokračovat ve své metalové kariéře.

Novým basákem se stává Lauri Porra, který už jednou nahradil Jariho v kapele Warmen. Je mu 27 let a pochází z Helsinek.

Ke svému vstupu do kapely říká: "Jsem velmi poctěný, že jsem byl přizván ke kapele, jako je Stratovarius a že můžu následovat tak skvělého baskytaristu, jako je Jari. Velmi se těším na turné se Stratovarius, kde potkám spoustu starých přátel, a doufejme, že i spoustu nových"

Zdroj: Stratovarius.com


JARI KAINULAINEN ODCHÁZÍ ZE STRATOVARIUS !

19. 6. 2005

Takže fámy se nakonec potvrdily. Baskytarista Jari Kainulainen opravdu odchází ze Stratovarius. Timo Tolkki se k tomu vyjádřil na oficiálním fóru: "Někteří z Vás slyšeli pověsti, že Jari Kainulainen odešel ze Stratovarius. Bohužel Vám musím říct, že jsou pravdivé. Jsou v tom osobní důvody. Brzo si budete moci přečíst oficiální prohlášení na Stratovarius.com."

Zdroj: Brave Words & Bloody Knuckles


UKÁZKY Z NOVÉHO ALBA

8. 6. 2005

Minutové ukázky pěti nových skladeb z nastávajícího alba Stratovarius, které vychází 5. září, si můžete poslechnout na stránkách Melodicrock.com. Najdete zde "Maniac Dance", "Fight", "Just Carry On", "Back To Madness" a "Gypsy In Me".

Zdroj: Brave Words & Bloody Knuckles


STRATOVARIUS PŘIJEDOU DO ZLÍNA ! (aktualizováno 5. 6. 2005)

23. 5. 2005

Turné k novému albu nazvaném "Stratovarius", které začíná letos v létě v Americe, nemine Českou republiku. Turné, které skupina pojede spolu s Hammer Fall, dostalo název "M3 - Monster Metal Madness" a povede přes 14 evropských zemí. K nám by se Stratovarius měli dostat v sobotu 3. prosince.

Zdroj: Melodicrock.com


NOVÉ ALBUM STRATOVARIUS (aktualizováno 8. 5. 2005)

27. 4. 2005

5. září vydají Stratovarius své jedenácté řadové album s názvem Stratovarius, které vyjde u firmy Sanctuary Records. Zde je seznam skladeb:

01. Maniac Dance
02. Fight
03. Just Carry On
04. Back To Madness
05. Gypsy In Me
06. Götterdämmerung (Zenith of Power)
07. The Land of Ice and Snow
08. Leave The Tribe
09. United

Video pro první singl "Maniac Dance" byl natočen minulý týden Antti Jokinenem (BEYONCÉ, WYCLEF JEAN, KORN, MISSY ELLIOT, NIGHTWISH, SHANIA TWAIN, CELINE DION).

"Písně jsou několik let staré," řekl Timo Tolkki. "Já jsem neplánoval takové album. Písně se psaly sami. Na albu jsem veškerou hudbu udělal já. Jens a Timo přispěli nějakými texty. Každý umělec chválí své nové album, ale já jen opravdu toto CD," pokračoval Tolkki. "A především jsem velice šťastný, že jsme to zvládli"

Album bude jistě pro fanoušky Stratovarius velkým překvapením. Například bude převážně ve středních "hutných" tempech. Zvlášť první část alba je proti předešlým deskám dosti netypická. Ale v druhé polovině to jsou už Stratovarius tak, jak je známe. Třeba skladba "The Land of Ice and Snow" je jasným pokračováním "Forever".

"V první části alba je dost neočekávaného materiálu a v druhé části to jsou důvěrně známí Stratovarius," řekl Tolkki.

Jedna skladba, která se na albu objeví i přes námitky nahrávací společnosti, je "Gotterdammerung (Zenith Of Power)" (dříve "Hitler"), kde můžete slyšet mluvit Hitlera.

STRATOVARIUS začátkem září budou na severoamerickém turné spolupracovat s INTO ETERNITY.

Zdroj: Blabbermouth.net a Brave Words & Bloody Knuckles


AUDIO Z GATES OF METAL 2004

6. 4. 2005

Švédská rozhlasová stanice P3 zaznamenala minulé léto koncert Stratovarius na Gates Of Metal v Hultsfredu, ve Švédsku. Nahrávka je ve formátu RealAudio, takže budete potřebovat program, který tento formát podporuje, například Real Alternative.

Zdroj: P3 Live


NOVINKY U STRATOVARIUS

15. 3. 2005

"Po spoustě poslechů a úprav se základní konstrukce našeho 11. alba dává pomalu ale jistě dohromady. Po zmatcích v loňském roce nikdo z nás nevěděl, kdy se kapela dostane do studia.

Používali jsem bicí nahrané Jörgem ve Soundtrack studiu v minulém roce. Bylo tam asi 70 GB bubnů, takže chvíli trvalo, než se všechno přeposlouchalo. Rozhodovalo se, upravovalo se,

stříhalo se a vkládalo se. Byly napsány nové texty, zpěvové melodie a nějaké nové písně.

Timo Tolkki k tomu říká:

"Já jsem zaznamenal všechny doprovodné kytary během jednoho večera. Pod mým studiem pokračuje nějaký stavební projekt. Stavějí tam nějaké garáže a vybuchují tam obrovské bomby dvakrát denně. Také tam pořád vrtají. Jsem si jist, že to je poprvé v dějinách metalu, že bylo album zaznamenané za těchto podmínek."

Bylo to opravdu těžké zaznamenat zpěv a akustický nástroj. Ale už se blížíme ke konci. Pomalu ale jistě. Zpěv bude dokončen ještě před tím, než Timo Kotipelto vyrazí na turné ke své sólovce. Pak samozřejmě přijde na řadu, míchání, míchání a míchání. V každém případě bychom vám fanouškům rádi poděkovali za vaší trpělivost."

Zdroj: Stratovarius.com


JENS JOHANSSON NA NOVÉM ALBU KAMELOT

28. 2. 2005

Jens Johansson nahrál klávesová sóla do dvou písní "March of Mephisto" a "When the Lights Are Down" na novém albu Kamelot "The Black Halo". Na albu také najdete Shagratha z Dimmu Borgir a Simone Simonse (Epica). Album vychází 14. března 2005 u firmy SPV.

Také Timo Kotipelto se svojí skupinou se pustí do turné skrz Evropu s Kamelot a Epica, které začíná 18. března 2005.

Zdroj: Kamelot.com


HLASUJTE PRO PLAYLIST SNŮ

20. 2. 2005

Zvolte si svůj playlist snů na Stratoforum. Pokud jste registrovaní ve Stratovarius fóru, můžete hlasovat pro Vaše oblíbené skladby.

Můžete hlasovat až pro 18 oblíbených písní. Díky hlasování ovlivníte volbu materiálu na aktuální světové turné Stratovarius.

Zdroj: Stratovarius.com


STRATOVARIUS NA PROGPOWER USA

16. 2. 2005

ProgPower USA potvrdilo, že Stratovarius budou jednou z hlavních skupin na 6. ročníku festivalu ProgPower, který se koná 16. a 17. září v Earthlink v Atlantě, Georgie. Pro skupinu to bude první koncert v Severní Americe. Bude to také první koncert, kdy se Stratovarius předvedou v původní sestavě.

Zdroj: ProgPower USA


SEVEROAMERICKÉ TURNÉ

2. 2. 2005

Podle Brave Words & Bloody Knuckles by Stratovarius měli v září zahájit turné po Severní Americe. Zatím není potvrzené žádné přesnější datum, ale turné by mělo vést po klubech od Atlantiku po Pacifik.

Zdroj: Brave Words & Bloody Knuckles


STRATOVARIUS JSOU ZPÁTKY

13. 1. 2005

"Po všech nepokojích v roce 2004 jsme šťastní, že Vám můžeme oznámit, že Stratovarius jsou opět zpátky v klasické sestavě: Timo Tolkki, Timo Kotipelto, Jörg Michael, Jari Kainulainen a Jens Johansson. Od dubnového selhání v minulém roce jsme čekali na zlepšení zdravotního stavu Tima Tolkkiho. V této době je dost silný na to, aby se mohl vrátit k práci.

Také během minulých měsíců po spoustě hovorů a sebeanalýz se většina problému uvnitř skupiny vyřešila. V kapele jsou zase dobré vztahy. A proto Vám můžeme oznámit, že se již pracuje na kompletně novém materiálu."

Zdroj: Stratovarius.com

 

archiv novinek 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2008 - 2007 - 2006 - 2005 - 2004

lišta

 

lišta

Facebook MySpace

 

lišta

MetalBaby

 

lišta

18.06.2011/ Doplněna sekce Tour

04.02.2011/ Nový odkaz na Metalmanii

19.10.2010/ Doplněna diskografie

22.09.2010/ Doplněny koncerty

21.07.2010/ Koncerty

06.03.2010/ Nový překlad rozhovoru

21.02.2010/ Nová fotogalerie