wz

lišta

BÝT ČI NEBÝT: TO JE OTÁZKA

15. 12. 2004

STRATOVARIUS.com může potvrdit že Timo Tolkki, Jörg Michael, Timo Kotipelto, Jari Kainulainen a Jens Johansson se setkali minulý víkend (9. - 11. prosince) v Helsinkách, aby si promluvili o budoucnosti Stratovarius.

Zdroj: Stratovarius.com


STRATOVARIUS A ČESKÝ TÝM

30. 6. 2004

Právě Vám můžeme oznámit, že pověsti jsou pravdivé. České fotbalové mužstvo na UEFA 2004 si před zápasem pouští v šatnách Stratovarius. Konkrétně to jsou skladby Glory Of The World a Why Are We Here. Oni doposud vyhráli každý zápas na UEFA 2004 s touto metodou.

Dobře Češi! Víte proč jste tu.

Přejeme Vám hodně štěstí, aby jste vyhráli zlato!

Zdroj: Stratovarius.com


DOBRÉ A ŠPATNÉ ZPRÁVY OD TOLKKIHO

3. 5. 2004

„Tak jsem se vrátil z nemocnice a už se cítím trochu lépe. Měl jsem spoustu času přemýšlet o situaci, která mě dovedla až do úplného selhání. Nejprve bych hlavně rád poděkoval panu doktorovi Raili Kauppinenovi z 42 oddělení Mehilainenské nemocnice. Nemyslím, že bych tady ještě byl bez jeho nekonečného povzbuzování a podpory. Za druhé bych chtěl poděkovat mé manželce, dceři, mým příbuzným a mé kapele pro jejich lásku a podporu. Za třetí chci poděkovat legii fanoušků Stratovarius, kteří mi poslali spoustu dopisů plných lásky a podpory. Četl jsem úplně všechny a byl jsem opravdu dojatý z toho, co jste mi psali. Dostal jsem přes 3000 dopisů. Nevím, jak bych vám vyjádřil moje velké díky.

Nakonec jsem si uvědomil, že jsem nemocný. Kompletně jsem nad sebou ztratil kontrolu. Nikdy jsem se necítil hůř, v obavách a bezmocný v celém mém životě. Za dobu, kterou jsem strávil v nemocnici, jsem si uvědomil jednu věc: Šel jsem špatnou cestou. Vzpomínky a city naplnily mou mysl z minulostí koncertů a nahrávání Stratovarius. Začal jsem být hrozně smutný z té ztráty. A ty ztráty mě také vedly k mé terapii, k mému otci a začátku mého studia. Tyto věci, spolu se stresujícím událostmi z několika posledních měsíců, byly už pro mě příliš.

Cítil jsem, jak fanoušky Stratovarius musí štvát všechny ty nepokoje a změny ve skupině, kterou milují. A nakonec jsem si to uvědomil. Stratovarius je Timo Kotipelto, Jens Johansson, Jörg Michael, Jari Kainulainen a Timo Tolkki. Jestli by kapela nemohla být v této sestavě, tak se nemůže jmenovat Stratovarius.

Slibuji, že se budu pokoušet řešit problémy s Timo Kotipeltem, jestli by to nechtěl zkusit ještě jednou. Doufám, že bude mít trochu slitování, porozumění a odpuštění za mé křivdy v minulém roce. Nebude to snadný ani levný, ale jestli si nebudeme moc sednout a popovídat si jako lidé, pak Elements Part II bude poslední album Stratovarius a po posledním koncertě 3. června letošního roku Stratovarius zemře.

Navzdory těmto špatným zprávám, jsem se o sobě v posledních dnech hodně dověděl a přeji vám všem slunný a hezký jarní čas.“

Timo Tolkki

Zdroj: Stratovarius.com


JÖRG MICHAEL O STRATOVARIUS

29. 4. 2004

Bývalý bubeník Stratovarius Jörg Michael mluví o Stratovarius a jeho vztahu k Timo Tolkkimu na jeho oficiálních stránkách www.jorgmichael.com.

Více zde

Zdroj: Stratovarius.com


TIMO TOLKKI HOSPITALIZOVÁN

11. 4. 2004

Bohužel jsem dostal zprávu, že Timo Tolkki byl 10. dubna hospitalizován kvůli sebevražedným sklonům a chronické depresi.

Právě je ošetřován v Mehilainen, v soukromá nemocnici v Helsinkách.

Zdroj: Stratovarius.com

 

archiv novinek 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2008 - 2007 - 2006 - 2005 - 2004

lišta

 

lišta

Facebook MySpace

 

lišta

MetalBaby

 

lišta

18.06.2011/ Doplněna sekce Tour

04.02.2011/ Nový odkaz na Metalmanii

19.10.2010/ Doplněna diskografie

22.09.2010/ Doplněny koncerty

21.07.2010/ Koncerty

06.03.2010/ Nový překlad rozhovoru

21.02.2010/ Nová fotogalerie